Jesteś tutaj: Informacje24 5 Wielki sukces Polaków podczas piątkowej rywalizacji na igrzyskach

Wielki sukces Polaków podczas piątkowej rywalizacji na igrzyskach

Adrian Zieliński i Tomasz Majewski zdobyli złote medale a Magdalena Fularczyk i Julia Michalska uplasowały się na trzecim miejscu podczas piątkowych zmagań na arenach olimpijskich w Londynie.

Dzień 8 sierpnia zapisze się pozytywnymi zgłoskami w historii polskiego sportu z powodu 3 medali olimpijskich - jednego brązowego i dwóch złotych. Dokładnie tydzień temu rozpoczęły się zmagania sportowców uczestniczących w igrzyskach olimpijskich w Londynie i nasza reprezentacja zdobyła jak dotychczas jedynie srebrny medal za sprawą Sylwii Bogackiej. Niezadowolenie wzrastało z każdym dniem, szczególnie po nieudanych występach naszej faworytki Agnieszki Radwańskiej.

Jednak posucha medalowa skończyła się w piątek, kiedy to jako pierwsze na najniższym stopniu podium stanęły Magdalena Fularczyk i Julia Michalska, zajmując trzecią lokatę w rywalizacji wioślarskiej. Był to wyczerpujący wyścig szczególnie dla Magdy, która po dopłynięciu do mety zasłabła i odbierała brązowy krążek w wózku inwalidzkim.

Drugą naszą nadzieją na podium był Adrian Zieliński w rywalizacji sztangistów, który ostatecznie sprawił wielką niespodziankę sobie i kibicom w kraju zdobywając złoty medal w pierwszym występnie na igrzyskach olimpijskich. Ten zawodnik ważący 84 kilogramy podniósł sztangę o masie ... 211 kg i mógł się cieszyć z pierwszego sukcesu polskiego ciężarowca od 1972 roku, kiedy to w Monachium Zygmunt Smalcerz zdobył ostatni laur olimpijski w tej kategorii.

Chwilę po zagraniu Mazurka Dąbrowskiego dla Adriana Zielińskiego nasz najlepszy kulomiot Tomasz Majewski obronił tytuł olimpijski z Pekinu okazując się ponownie najlepszy w kategorii pchnięcia kulą, pozostawiając w pokonanym polu Niemca i Amerykanina.

Podsumowując starty Polaków w piątek można powiedzieć, że nadrobili z nawiązką oczekiwania fanów co do ilości medali i nam kibicom pozostaje mieć nadzieję, że piątkowy sukces będzie początkiem dobrej passy polskich sportowców. Nasza reprezentacja po piątkowych sukcesach awansowała na 8 pozycję w klasyfikacji medalowej.