Jesteś tutaj: Informacje24 7 LALIGA BASKET: Zwariowana końcówka meczu i Szalone zwycięstwo Barcy

LALIGA BASKET: Zwariowana końcówka meczu i Szalone zwycięstwo Barcy

FC BARCELONA OGRYWA VALENCIĘ NA WŁĄSNYM TERENI 81:75  Laprovittola zdobył 19 punktów dla Barcy. Zasłużone zwycięstwo Barcelony  odniosła 16 zwycięstwo w krajowej lidze po pokonaniu Valencii w końcówce meczu

Nasza redakcja otrzymała akredytację dziennikarską po raz pierwszy w historii 330952019 514430543969568 1399235515233959821 nakredytację od hiszpanskiej drużyny z La Ligii FC Barcelony . Co za emocje i co za mecz jaki mielismy w hali sportowej  Palau Blaugrana  przy stadionie na Camp Nou był to mecz  koszykówki  FC Barcelony która tego dnia grała o godzinie  12:30 a podejmowała  z Walencją ten mecz równiez wygrała 81-75  , a ja tam byłem jako dziennikarz co za zaszczyt być na takich rozgrywkach i wielka historia rozgrywa się tutaj i teraz  jak to mówilismy dawniej to historyczna chwila i  reprezenowałem  nasze  redakcję Informacje24 i JWSPORT z Bristolu . Potem na Camp Nou o godzinie 21:00 oglądałem z moimi również znojomymi mecz  FC Barcelona – Sevilla 3-0 to było wielkie przezycie i chwila radości jaką miałęm tego weekendu  .

Bardzo udany tydzień w dla zespołów  FC Barcelony na hali sportowej   Palau Blaugrana, zwieńczony przez FC Barcelony  która pokonała Valencia Basket 81-75  to  ich trzecie  zwycięstwo  z trzech u siebie.   W tym meczu od początku Valencia   kontrolowała dużą część meczu,i cały czas prowadzili spotkanie do drugiej kwarty bo gospodarze nie grali dobrze w obu kwartach  ,  ale powrót Barcelony  rozpocząła się dopiero w trzeciej kwarcie, ale lepszy procent i skuteczność rzutową miałą Barcelona   w czwartej kwartcie i  wygrała ale tez to dzięki  Laprovittola , który zdobył 19 punktów dla Barcelony .

Mecz oglądałem z bardzo dobrego miejsca po środku blisko kortu dla dziennikarzy to spotkanie dobrze od samego poczatku  i jednak to Valencia pierwsza odnalazła swój rytm, by po pięciu minutach doprowadzić do wyniku 6-13. Wszelkie punkty Barcelony  pochodziły z indywidualnych akcji i zagrań oraz  rzutów z dystansu  miało to odzwierciedlenie w wyniku na koniec pierwszej kwarty wynik był  (14-24) dla gosci .

Gdy zaczeła się druga kwarta cztery punkty zdobywała nadal Valencia i  po wznowieniu gry nadal  punktowali  do sześciu oczek , miedzy Barcą , a  Valencia i oni  trzymali  się swojego planu dobra obrona Valencii przynosiły korzysci  i rzuty z dystansu oraz za trzy punkty zrobiły dobrą  grę dla niech , a tylko siedem punktów zdecydowanego Jana Vesely'ego powstrzymało Valencię przed całkowitą ucieczką przed Barceloną dało tylko wynik koncowy  32-43 w połowie czasu.

W drugiej połowie czyli w trzeciej kwarcie Barcelona    i Valencia zaczeły zdobywać  punkty za trzy  aby utrzymać presję. Jednak gospodarze  zaczęli  podkręcać tempo i wracać do gry i zmniejszyli różnicę w punktach . Kilka minut dobrej grę  sprawiło, że goście w pewnym stopniu się wycofali, i obrona nie działała jak na początku  pozwalając gospodarzom zbliżyć się na 3 punkty w połowie trzeciej odsłony. Mirotic zapewnił prowadzenie w zasięgu ręki do końca kwarty, wynik 57-59.

Satoransky doprowadził do remisu przy 59-59 na dziewięć minut przed końcem, po czym zdobył trójkę, aby wyprowadzić Barçę na prowadzenie. Ostatnia kwarta była szalona i niekonsekwentna, ale zawierała również kilka oszałamiających rzutów - ostatnim był trzypunktowy rzut Abrinesa na 26 sekund do wyjścia na czteropunktowe prowadzenie. W tym momencie Palau był już podekscytowany i poprowadził drużynę do zwycięstwa 81-75. Comeback zakończony.

FC BARCELONA - VALENCIA 81:75
(14-24,18-19,25-16,24-16)

FC BARCELONA: Vesely (9), Kalinic (7), Satoransky (5), Laprovittola (19), Mirotic (13) - starting five – Da Silva (2), Paulí (-), Sanli (2), Abrines (3), Kuric (2), Jokubaitis (13), Nnaji (6).

VALENCIA: Claver (2), Webb (15), Jones (10), Radebaugh (-), Alexander (16) – starting five – Puerto (-), Prepelic (4), Ferrando (-), Evans (3), Rivero (18)