INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 5 Złoty czwartek dla reprezentantów Wielkiej Brytanii podczas olimpiady

Złoty czwartek dla reprezentantów Wielkiej Brytanii podczas olimpiady

Ekipa gospodarzy zdobyła 3 złote medale podczas czwartkowej rywalizacji na arenach olimpijskich, awansując tym samy na piątą pozycję w klasyfikacji medalowej.

Czwartek był szczególnym dniem dla reprezentantów Wielkiej Brytanii, który trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium podczas rozgrywanych konkurencji. Jako pierwsi medal z najszlachetniejszego kruszcu zdobyli kolarze torowi, którzy jednocześnie pobili rekord świata. Oprócz tego Chris Hoy zwyciężając po raz piąty w historii wyrównał brytyjski rekord Steve Redgrave'a, pięciokrotnego mistrza olimpijskiego.

Drugim złotym medalem w czwartkowych zmaganiach było zwycięstwo w kajakarstwie górskim, gdzie para Tim Baillie i Etienne Stott okazała się lepsza od drugiej reprezentacji gospodarzy i tym samym Brytyjczycy zgarnęli podczas jednej konkurencji złoty i srebrny medal.

Trzecim olimpijskim laurem było zwycięstwo Petera Wilsona, najlepszego w konkurencji strzeleckiej podwójnego trapu. Zwycięzca tej konkurencji nie był faworytem rywalizacji, jednak jak powiedział po zakończonych zmaganiach: "byłem trochę zdenerwowany w momencie, kiedy przeciwnik zbliżał się do mnie w punktacji, jednak udało mi się utrzymać pozycję lidera do końca".

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się