Jesteś tutaj: Informacje24 5 Polska zremisowała z Grecją w meczu otwarcia Euro 2012

Polska zremisowała z Grecją w meczu otwarcia Euro 2012

W premierowym meczu Euro 2012 Polska zremisowała z Grecją 1:1, zaś w drugim spotkaniu grupy A Rosja wygrała z Czechami 4:1.

Długo oczekiwana chwila przez każdego kibica w Polsce czyli ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy miała miejsce w piątkowe popołudnie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Całkowicie wypełnione trybuny, w większości przez biało-czerwonych fanów, miały okazję być świadkiem specjalnego pokazu choreograficznego na którym zaprezentowała się grupa taneczna artystów z całego świata a także węgierski pianista Adam Gyorgy, który wykonał etiudę Fryderyka Chopina (Op.25 Nr.11).

Po kilkuminutowym występie na murawę wbiegli najważniejsi aktorzy pierwszego dnia Mistrzostw Europy czyli reprezentanci Polski i Grecji, zostały odegrane hymny państwowe, po czym piłkarze zaczęli premierowe spotkanie Euro 2012. Jak pierwsi bramkę zdobyli Polacy za sprawą Roberta Lewandowskiego, wzbudzając tym samym szał radości na trybunach. W pierwszej odsłonie nasi gracze prezentowali się o wiele lepiej niż przeciwnicy, którzy od 44 minuty grali w osłabieniu za czerwoną kartkę Papastahopoulosa. Mogłoby się wydawać, że kolejne bramki dla Polski będą tylko kwestią czasu, jednak scenariusz był całkiem inny i to Grecy za sprawą Salpigidisa wyrównali stan spotkania. Jakby tego było mało w 68 minucie Wojciech Szczęsny ujrzał czerwoną kartkę za faul w obrębie pola karnego, zaś jego miejsce w bramce zajął Przemysław Tytoń, który musiał zmierzyć się z zawodnikiem wykonującym rzut karny. Na szczęście nasz rezerwowy bramkarz popisał się udaną interwencją i do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

W drugim meczu grupy A rozegranym we Wrocławiu Rosja rozgromiła reprezentację Czech 4:1 i będzie następnym przeciwnikiem naszej reprezentacji, z którą zmierzy sie we wtorek o godzinie 20.45, zaś w drugim spotkaniu tej grupy Czechy zagrają z Grecją o godzinie 18.