Jesteś tutaj: Informacje24 5 Newcastle Eagels najlepszą drużyna koszykarską w Anglii

Newcastle Eagels najlepszą drużyna koszykarską w Anglii

W meczu finałowym British Basketball League drużyna Newcastle Eagels wygrała z Leicester Riders 71:62. Decydujące spotkanie o miano mistrza Anglii zachwyciło wysokim poziomem sportowym jak i organizacyjnym.

W najważniejszym wydarzeniu podczas gali koszykarskiej w Birmingham spotkały się drużyny Leicester Riders z Newcastle Eagles. Stawką spotkania był tytuł mistrza Anglii, więc trybuny były zapełnione fanami koszykówki w liczbie 5,5 tysiąca. Drużynę z Leicester prowadził Włoch Robert Paternostro, zaś opiekunem drużyny z Newcastle był grający trener Fabulous Flournoy.

Przed spotkaniem władze ligi BBL nagrodziły najlepszego gracza sezonu i trenera, wręczając laureatom specjalne złote piłki. Oprócz wyboru najlepszych na parkiecie zaprezentował się skład specjalizujący sie beat boxie, a na koniec rozegrany został mini mecz najmłodszych adeptów koszykówki. Po takim wstępnie nadszedł czas na główną część wieczoru czyli mecz o mistrzostwo Anglii.

Pierwsza kwarta zakończyła sie zwycięstwem drużyny z Leicester 21:12, dzięki skutecznej grze w obronie i skutecznym rzutom za trzy punkty.

W przerwie pomiędzy pierwszą i drugą kwartą zaprezentowały się maskotki obu finałowych klubów, które zagrzewały publiczność do gorącego dopingu. Aby urozmaicić widowisko jedna z nich próbowała wykonać wsad za pomocą trampoliny, jednak skończyło się to wielką kraksą z drugą maskotką i ... śmiechem na trybunach.

Obraz gry w drugiej kwarcie uległ zmianie, gdyż drużyna Eagels zbliżyła się do ekipy Raiders na jeden punkt na dwie minuty przed końcową syreną. Ostatecznie wynik drugiej kwarty był remisowy 31:31, co zapowiadało dodatkowe emocje w drugiej odsłonie finałowego meczu.

W przerwie spotkania kibice zasiadający na trybunach mogli zobaczyć specjalny występ The Street Team Freestyle, który zaprezentował podobne, wysokie umiejętności panowania nad piłką jak The Harlem Globtrotters.

Trzecia kwarta po początkowej dominacji ekipy z Leicester zmieniła swój bieg w stronę prowadzenia Newcastle. Zbyt dużo błędów popełnianych przez rozgrywającego i tracących piłki w ataku środkowych miało wpływ na stratę Riders. Ważnym wydarzeniem godnym odnotowania były dwie akcje w których grający trener Raiders Flournoy zablokował dwukrotnie rzuty przeciwników, dzięki czemu po udanych kontrach wyszli na prowadzenie 56:49 na koniec trzeciej kwarty.

Ostatnia kwarta sezonu 2011-2012 British Basketball League zapowiadała się na emocjonująca rywalizację i taką też się okazała. Niesieni gromkim dopingiem kibiców z nieodległego Leicester gracze Riders starali się zniwelować stratę punktową do Newcastle, co udało im sie w początkowej fazie decydującej kwarty. Jednak po kilku minutach do głosu ponownie doszli koszykarze z północnej Anglii kontrolując przebieg spotkania do ostatniej syreny.

Pod koniec doszło do małych przepychanek pomiędzy zawodnikami, co dodało kolorytu całemu widowisku. W końcu zabrzmiał dźwięk końcowej syreny i spotkanie zakończyło się wynikiem 71:62 dla drużyny z Newcastle i to drużyna Eagels mogła cieszyć się ze złotych medali dla najlepszej drużyny koszykarskiej w Anglii.