INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 5 Chelsea Londyn zdobywcą Pucharu Anglii

Chelsea Londyn zdobywcą Pucharu Anglii

Chelsea Londyn zwyciężyła z Liverpoolem 2:1w meczu o Puchar Anglii, rozegranym na stadionie Wembley. W końcówce spotkania sędzia nie uznał gola zdobytego przez Andy Carrolla.

W sobotę na słynnym Wembley doszło do spotkania o Puchar Anglii, w którym zmierzyły się drużyny Chelsea Londyn i Liverpoolu. W ostatnich swoich meczach obie ekipy solidarnie przegrały w lidze z Newcastle i Fulham Londyn, więc forma obu drużyn nie zachwycała. Trener Chelsea Roberto Di Matteo powiedział przed pierwszym gwizdkiem sędziego, że "do końca zamierzonego celu zostały dwa ostatnie kroki, czyli zwycięstwo w finale FA Cup a także wygrana w Lidze Mistrzów". Z kolei opiekun Liverpoolu Kenny Dalglish stwierdził: "wygrana w Pucharze Anglii pozwoli nam zrekompensować nieudany sezon w Premiership".

Mecz przy wypełnionym do ostatniego miejsca stadionie Wembley rozpoczął sie dobrze dla drużyny z Londynu, kiedy to w 11 minucie Ramires uzyskał prowadzenie. W drugiej połowie Didier Drogba podwyższył na 2:0 i wydawałoby się, że Liverpool nie podniesie się po takiej stracie. Jednak chwilę później Andy Carroll, po serii zwodów strzelił nie do obrony i przewaga The Blues stopniała do jednej bramki.

W końcówce spotkania doszło do sytuacji, w której Carroll uderzył na bramkę Petra Cecha i w geście radości podniósł ręce w górę, jednak sędzia liniowy gola nie uznał i tym samym drużyna z zachodniego Londynu utrzymała prowadzenie do końca.

Roberto Di Matteo jest już trzecim włoskim szkoleniowcem, któremu udała się sztuka zdobycia FA Cup. Wcześniej zrobili to w 2010 roku Carlo Ancelotti z Chelsea, zaś rok później Roberto Mancini z Manchesterem City.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.