Jesteś tutaj: Informacje24 5 Prosto z Championschip :Bristol City remisuje z West Ham United 1:1 i walczy o przetrwanie w 1 lidze angielskiej.

We wczorajszych meczach 1 ligowych Championship Bristol City przyjmował u siebie West Ha. Bristol City broni się przed spadkiem z ligi , a West Ham obecnie zajmuje trzecie miejsce w Championship. City w tym meczu remisuje u siebie na satdionie Williams Stand z West Ham 1:1. Dla przyjeznych z Londynu strzela pierwszego gola James Tomkins (25`.) , a dla Bristolu gola zdobywa Cole Skuse`s .

Ten mecz od samego poczatku był wyrównany dla obu drużyn , ale od 20 minuty to West Ham stwarzał więcej sytuacji strzeleckich i narzucił swoje tempo gry.Po wielokrotnym ataku i budowaniu akcji, ponownie Londynczycy atakuja i goscie zdobywają gola w 25 minucie, wypracowali sobie dogodną akcję strzelcką i zdobywa przepiekną bramkę , a na listę strzelców wpisuję się James Tomkins. Nieliczna grupa kibiców West Hamu, która przyjechała dopingować swój zespół do Bristolu wykrzykiwała Tomkins, Tomkins, Tomkins , a fani Bristolu zamarli grobową ciszą i tylko było słychać fanów z Londynu. Fani West Hamu długo niecieszyli sie ze zdobytego gola , bo cztery minuty pózniej dla gospodarzy strzela gola Cole Skuse`s w 29 minucie i Bristol City cieszy się niezmiernie , ze zdobytej bramki oraz kibice Bristolu City zaczynają spiewac piosenki klubowe. Mecz skończył sie dla Bristol City remisem z Londyńskim klubem 1 do 1. To bardzo ważne spotkanie z West Hamem dla klubu który walczy o utrzymanie w lidze. Bristol City może być dumne z jednego punktu który udało sie zdobyć z tak silnym rywalem. Wyrózniali sie w tym meczu Chris Wood, Jon Stead, Liam Fontaine oraz zdobytej bramki Cole Skuse, a dla West Hamu to spotkanie do udanych mogą zaliczyć Kevin Nolan, Mark Noble, Ricardo Vaz Te Henri Lansbury oraz strzelec bramki James Tomkins. Dla gospodarzy Bristol City to sukces w dzisiejszym meczu remis na własnym stadionie, bo juz ma przewagę pięcio punktową od zespolów, które są w strefie spadkowejdo drugiej ligii. Muszą się utrzymać w pierwszej lidze , ale zeby tak sie stało to muszą dopelnic formalnosci i wygrać juz w sobotnim meczu u siebie z Barnsley.Wtedy będzie miał osmio punkrową przewagę nad rywalami w strefie spadkowej pierwszej ligi angielskiej.
Tak do tego spotkania od samego poczatku nasawieni byliśmy bojowo i wychodząc na ten mecz wszyscy piłkarze wiedzieli co musimy zrobic, remis to było minimum i to minimum osiągneliśmy. Szkoda , że nie wygraliśmy tego spotkania ale wiemy , ze dziś przeciwnik był trudny i nie łatwo sie z nim gra. Ciesze sie jak i zawodnicy z remisu mamy ważny punkt na utrzymanie i myslimy o nastepnym meczu w sobotę aby utrzymać się w lidze” - powiedział wczsie wywiadu dla informacji24 oraz Polskiego Radia trener Bristol City Derek Mcinnes.

Po wygranym ostatnio meczu 6:0 nad Brighton ten remis to dla nas nie dobry wynik szczegolnie, ze chcemy awansować w tym sezonie do ekstraklasy. Jestem rozczarowanym dziś tym wynikiem. Stworzyliśmy wiecej sytuacji strzeleckich i konczymy mecz remisem. Zdobylismy punkt ale to zamało. Southampton ma wiecej od nas punktów i musimy ich gonic, a zespół Reading no już ciężko go będzie dogonic ale z naszej strony teraz musimy wygrać kolejne mecze szczególnie, że nie są one łatwe i mamy wyjazd do Leicester czy potem gramy u siebie z Hull. Musimy poprosić kogoś kto mógłby nam zrobić przyslugę wygrywając z Southampton czy Reading. Musimy poczekać jak zagramy te kolejne mecze i chcemy awansować do Premier League , a czy to sie uda poczekajmy do zakończenia ligi”powiedzial dla informacji24 oraz Polskiego Radia trener West Ham United Sam Allardyce