Jesteś tutaj: Informacje24 5 Rozgrywki NBA

Rozgrywki NBA

NBA . Phoenix SUNS nie dali rady Los Angeles Clippers 86:103 , Kryżys Los Angeles Lakers porażka z Oklahoma Thunder 93:102 , Maiami Heat z Dallas Mavericks 106 :85.

Zespół Słońc nie podołali Clippersom i ten mecz przegrali u siebie 86 do 103. Anioły w swojej hali Stample Centre Arena doznają porażki z piorunami 93:102. Oklahoma wygrywa piatę z rzedu spotkanie.Chicago Bulls jak za dawnych lat Michela Jordana i Scottiego Pippena lepsi od wszystkich. Maiami Heat wygrywa 21 zwyciestwo z broniącym tytułu mistrza NBA Dallas Mavericks 106 : 85.

Gortat trafia 23 punkty, 7 zbiórek i 2 bloki i był najlepszym znowu strzelcem zespołu , ale Suns przegrywają z Los Aangeles Clippers 86:103 Słońca przyjmowali u siebie z Los Angeles Clippers i przystąpili do tego meczu osłabieni. Na parkiecie nie pojawił się Grant Hill ma on problem z prawym kolanem, jeszcze na dodatek nie wystapił Markeffa Morrisa z powodu przeziebienia. Gortat rozpoczął to spotkanie dobrze . Polak zdobył pierwsze punkty efektownym wsadem po kontrze, pierwsza kwarte zakonczył 11 punktami dla Suns. Do przerwy mecz był bardzo wyrównany Na punkty Griffina i DeAndrte Jordana odpowiadał Gortat i Frye oraz Brown. Trzecia kwarta była bardzo ważna jak się okazało koncówka trzeciej kwarty Gentry zaczał wprowadzać rezerwowych, a Clippers trzy minuty osiągneli 10 – punktową przewagę nad Słoncami. Juz do konca nie zdołali odrobic tej przewagi. Nie mógł nawet Gortat. Pod koniec trzeciej kwarty , gdy rywale odskakiwali, znów trafia Gortat na ławkę trener nie dał polakowi w tym meczu pograć. W czwartej kwarcie Polak niestety starał się jak mógł ale piłka nie siedziała pudłował . Wszedł na 7 minut do konca meczu i miał szanse z rzutów wolnych trafic jeszcze kilka oczek ale niestety zmarnował te dwa rzuty. Gdyby trafił to zniwelowałby przewagę nad Cilppersami na 7 punktów. W obronie słonca tego dnia nie mogli znaleść zadnej receptury na Griffina który w tym dniu miał dzień na akcje i jeszcze kończył te akcje wsadami , dla Phoenix nie był to dobry dzień do gry nic zabardzo nie wychodziło z akcji. Jakby te sosłabienia zawodników ich osłabiły a nie zmobilizwoały do cięzkiej pracy na parkiecie. Na trzy i pół minuty przed koncem Słonca mieli juz 15 punktową startę i trener Phoenix Gentry dał szansę gry zawodnikom rezerwowym. Gortat trafia 23 punkty, 7 zbiórek i 2 bloki, 16 punktów i 7 zbiórek miał Frye , a 15 asyst zanotwoał rozgrywający Suns Steve Nash. Dla gosci rozegrał dobre spotkanie Blake Griffin który zaliczył 27 punktów i 14 zbiórek, 5 asyst i był najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Z 15 punktami Chris Paul i 5 zbiórkami , a także dobre spotkania zalicza Caron Buttler 14 punktów 1 zbiórka i 1 asysta. W tym meczu De Andre zdobywa 13 punktów i ma na koncie 6 zbiórek. Clippers maja bilans 29 – 21 i przygotowują sie do fazy play – off. Suns maja inny bilans 25 zwycięstw i 26 porażek i wciąż są dziesiątą drużyną konferencji Zachodniej Pozostało jeszcez 15 spotkan tylko a do innych drużyn jak Utah , Houston i Denver rośnie niemiłosiernie i czy tylko słońca zdążą być w play – offach miejmy nadzieje, że potrafią udowodnić z naszym rodakiem Gortatem, że są wstanie sie zakwalifikować.
W meczu dwuch czołowych drużyn przybyło prawie 19 tysięcy osób a dokładnie 18 , 997 kibiców przybyło na to spotkanie. Od poczatku obie drużyny rożpoczeły twardo na parkiecie.Najlepszym zawodników jeziorowców był Andrew Bynum 25 punktów zaliczył i 13 zbiórek , Na parkiecie w tym dniu Kobe Bryant miał słaby dzień i nie błyszczał jak zawsze zdobył 23 punkty 9 zbiórke na deskach oraz 2 asysty, , a Paul Gasol tylko 13 punktów, 6 zbiórek. Pierwszo planową postacią gości był Russell Westbrook, który uzyskał 36 punktów , 6 asyst notuje , oprócz tego do zwycięstwa Oklahomy przyczynili sie jeszcze Kevin Durant 21 punktów , 11 zbiórek, a Kendrick Perkins 12 punktów i 8 zbiórek notuje. Dobra obrona i niesamowita w tym dniu skuteczność daje wygraną piorunów nad jeziorowcami.
Po meczu Russell Wesbrook powiedział „ Mieliśmy sporo obaw przed wyjazdowymi spotkaniami w Portland i Los Anageles, ale wracamy do domu z tarczą i czekamy na mecz niedzielny z Chicago Bulls. Chcemy udowodnić, żę jesteśmy najlepsi” W wywiadzie dla ESPN