Jesteś tutaj: Informacje24 5 Carlos Tevez skutecznie powraca do gry, Manchester City wygrywa z Chelsea 2:1

Carlos Tevez skutecznie powraca do gry, Manchester City wygrywa z Chelsea 2:1

Carlos Tevez wrócił na boisko po sześciomiesięcznej przerwie i przyczynił się do zwycięstwa Manchesteru City nad Chelsea Londyn 2:1. Argentyńczyk doszedł do porozumienia z trenerem gospodarzy Roberto Mancinim i wrócił do składu The Citizens.

W meczu na szczycie Ligi Angielskiej główny pretendent do tytułu Manchester City wygrał spotkanie z Chelsea Londyn 2:1. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się goście za sprawą Gary’ego Cahila. Osiem minut później szkoleniowiec gospodarzy asygnował do gry Carlosa Teveza, którego przywitały gwizdy i buczenie kibiców. Po pojawieniu się Argentyńczyka na murawie styl gry drużyny uległ zmianie na lepsze, czego efektem było wyrównanie przez Sergio Aguero, a na pięć minut przed końcem Tevez zagrał piłkę do Samira Nasriego, który nie miał problemów ze skutecznym wykończeniem akcji.

Dwudziestominutowy występ Carlosa Teveza w spotkaniu z Chelsea był jego pierwszym oficjalnym meczem po półrocznym rozbracie z futbolem. W połowie września podczas meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium piłkarz odmówił wejścia na boisko z ławki rezerwowych. Został za ten wybryk zawieszony i ukarany finansowo przez zarząd klubu. Obrażony na wszystkich Argentyńczyk wyjechał z Anglii i zaczął szukać nowego klubu, spoza Wysp Brytyjskich. Jego agent prowadził rozmowy z Milanem i Interem, jednak nie doszedł z nimi do porozumienia i w lutym „syn marnotrawny” powrócił do Manchesteru.

Roberto Mancini na początku odsunął go od pierwszej drużyny i pierwsze spotkania najlepszy gracz poprzedniego sezonu rozgrywał w drużynie rezerwowej. Po kilku udanych występach Włoch wyciągnął do Teveza pomocną dłoń i pozwolił mu na trenowanie z pierwszą drużyną. Wejście na boisko w meczu z Chelsea i jego dobra gra może wyeliminować z gry Mario Balotelliego, który powędrowałby na ławkę rezerwowych.

Powrót do drużyny Carlosa Teveza pozytywnie wpłynął na zawodników Manchesteru City. Strzelec decydującej bramki Samir Nasri napisał na Twitterze: „wielkie zwycięstwo dzisiejszego wieczoru, wspaniała atmosfera w zespole i podziękowania fanom za niezapomnianą atmosferę”. FIFA na swoim oficjalnym koncie także wspomniała o powrocie Argentyńczyka: „Carlos Tevez powrócił do pierwszej drużyny Manchesteru City, odgrywając znaczącą role w zwycięstwie nad Chelsea”.