Jesteś tutaj: Informacje24 5 Zasłabnięcie zawodnika podczas meczu o Puchar Anglii

Zasłabnięcie zawodnika podczas meczu o Puchar Anglii

23-letni gracz drużyny Boltonu został przewieziony do szpitala, po zasłabnięciu podczas meczu o Puchar Anglii. Na skutek tego wydarzenia sobotnie spotkanie zostało przerwane w 41 minucie.

Podczas meczu o Puchar Anglii pomiędzy Tottenhamem a Boltonem 23-letni Fabrice Muamba, nieatakowany przez przeciwnika, upadł na murawę stadionu White Hart Lane. Po chwili obok leżącego zawodnika pojawił się sztab medyczny, rozpoczynając reanimację. Akcja przywracania akcji serca trwała sześć minut, po czym gracz został zabrany do szpitala.

Prowadzący to spotkanie, znany polskim kibicom, Howard Webb przerwał zawody przy stanie 1:1. Gracze obu drużyn byli w szoku. Część z nich płakała, inni się modlili i zakrywali rękoma twarz.

Wieczorem klub Muamby Bolton wydał specjalne oświadczenie, mówiące, że stan piłkarza jest poważny i walczy o życie.

W poprzednich latach kilku znanych piłkarzy, min. Kameruńczyk Marc Vivien Foe czy Węgier Miklos Feher zasłabli podczas meczu i pomimo prób szybkiej reanimacji nie udało się im przywrócić akcji serca