Jesteś tutaj: Informacje24 5 Champions League 1/8 Finałów

Champions League 1/8 Finałów

W spotkanich piłki nożnej Ligii Mistrzów Lavezzi strzela dwa gole , Porażka w Neapolu , Chelsea przegrywa we włoszech z Napoli 1 : 3. Londyńskie Chelsea o krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzów .

Kryzys w drużynie Chelsea Wojna w szatni i czy to juz koniec kariery trenera Andre Villas – Boasa czy jeszcze powstanie i przejdzie do następnego etapu rozgryweg Londyńskie Chelsea . Napoli nie ropoczeło tego meczu szczęśliwie to Chelsea strzeliło pierwszą bramkę. Dla Londyńczyków Mata gola zdobył w 27 minucie.. FC Basel zaskoczyło swojich kibiców wygrywając mecz , a dla Bayernu Monachium to szok , Valentin Stocker bohaterem dla klubu Basel po zdobyciu jedynego gola FC Basel wygrywa 1:0 z niemiecka drużyną. Ronaldo strzela gola, ale Real Madryt remisuje w Rosji 1:1 z CSKA Moskwa , we francji Olympique Marsylia ogrywa Inter 1: 0.

Lavezzi strzela dwa gole, Napoli lepsze od Chelsea 3:1. Duet Lavezzi i Cavanii pracuje jak solidna niemiecka maszyna. Chelsea w osłabieniu bez swojego lidera Johna Terry` ego , którego czeka operacja kolana i nie będzie mógł grać conajemniej przez sześć tygodni. Mimo , że Mata otwiera wynik dla Chelsea na 1 do 0 w 27 minucie po błędzie obronców i po tym drużyna Londyńska nie mogła strzelić już więcej bramek , za to Napoli grało w tym dniu jak natchnione i miało o wiele więcej okazji do strzelenia bramek niż Chelsea. Bramkę na 1 na 1 i tą wyrównującą strzela laveezzi w 38 minucie. Nastepne gole padły w doliczonym czasie pierwszej połowy 47 minucie strzelił gola Cavani prawym barkiem co za nietypowa bramka dla Napoli i ustalił wynik na 2 : 1 do pierwszej połowy . W drugiej połowie po błedzie obroncy Cheslsea oraz bramkarza Petra Cecha który wyszedł za daleko od bramki piłkę podawał Cavani na lewe skrzydło do Lavezziego a ten w 65 minucie takich akcji nie marnuje i zimna krwią strzelił gola na 3 do 1 dla włoskiego zespołu. 20 minut przed zakończeniem meczu Villas – Boas zdecydował się na zmianę i wpusicł Franka Lamparda oraz Michael Essien, ale już wynik był odległy i nie było szans na odrobienie strat. Mecz zakończył się porażką na wyjeżdzie Chelsea 3 do 1.
Andre Villas – Boas tłumaczył wywiadzie "chcemy zostać czwartym zespołem , który awansuje do kolejnej fazy Ligi Mistrzów mimo porażki w pierwszym meczu dwoma golami. O wyborze jedenastki zdecydowały potrzeby taktyczne. Chciałem mieć dwóch ciężko pracujących środkowych pomocników. Nie twierdze , że Lampard się do tego nie nadaje, ale podjeliśmy inną decyzję. Rozmawiałem z Frankiem i Ashleyem obaj przekonywali, że mogli pomóc zespołołowi . Rozumiem ich" - mówił szkoleniowiec Chelsea dla Sky Sport