Jesteś tutaj: Informacje24 5 Remisy polskich drużyn w pierwszych meczach 1/16 Ligi Europejskiej

Remisy polskich drużyn w pierwszych meczach 1/16 Ligi Europejskiej

Legia Warszawa zremisowała 2: 2 ze Sportingiem Lizbona a Wisła Kraków 1: 1ze Standardem Liege w pierwszych meczach 1/16 Ligi Europejskiej.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Warszawie miejscowa Legia dwukrotnie obejmowała prowadzenie po golach Jakuba Wawrzyniaka i Janusza Gola, jednak tracąc zwycięstwo w 88 minucie po fenomenalnym strzale Andre Santosa, który ustalił wynik spotkania na 2: 2. Taki wynik stawia w roli faworyta drużynę ze stolicy Portugalii w rewanżu, który się odbędzie 23 lutego.

W meczu rozegranym w Krakowie przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych Wisła zremisowała ze Standardem Liege 1: 1. Belgowie uzyskali prowadzenie w 26 minucie po golu strzelonym z karnego po faulu Michała Czekaja, który został usunięty z boiska. Gdy większość fanów „Białej Gwiazdy” pogodziło się z przegraną w jednej z ostatnich akcji Bułgar Cwetan Genkow uderzył piłkę klatką piersiową z najbliższej odległości i uratował tym samym remis. W trakcie meczu nie obyło się bez negatywnego zachowania kibiców Wisły, którzy obrali sobie za cel piłkarzy gości, rzucając w ich kierunku śniegowe kule. Arbiter przerwał rywalizację na kilka minut, zaś obecny na stadionie delegat UEFA wszystko zanotował i skutkiem tego wybryku będzie kara finansowa.