Jesteś tutaj: Informacje24 5 1 / 8 Finałów Ligi Mistrzów. Londynski Arsenal upokożony przez AC Milan 4:0

1 / 8 Finałów Ligi Mistrzów. Londynski Arsenal upokożony przez AC Milan 4:0

Wielki Robinho powraca i strzela dwie bramki dla Milanu czym zapewnia wygraną nad Arsenalem. Sensacja AC Milan – Arsenal Londyn 4:0!

W środowym spotkaniu 15 lutego Milan rozgromił u siebie na San Siro Arsenal 4 : 0. W Lidze Mistzów kluby włoskie miały problemy w ostatnich latach z wygraniem z angielskimi klubami i przegrywały te starcia. W sezonie 2007/2008 LM Milan już grał , ż Arsenalem. Wtedy to drużyna Carlo Ancellotiego zremisowała w Londynie 0:0 i przegrała 0:2 na San Siro. Milan również grał z Tottenhamem, Manchesterem United. W środowym meczu włoska drużyna zaskakiwała akcjami i i AC Milan od samego początku spotkania narzucił swoją dominacje. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:0 dla Mediolańczyków. AC Milan stworzył o wiele więcej sytuacji strzeleckich oraz wypracowywał wiele akcji w ataku a także częściej atakował bramkę Wojcicha Sczęsnego z Arsenalu Londyn. Wyspiarze z Loondynu mimo starań nie potrafili się sprzeciwstawić huraganowemu atakowi. Mieli trudności w polu środkowym, a także w dojściu do pola karnego . Milan mając takie gwiazdy jak Ibrahimovic,Robinho, Boatenga, Van Bommel czy Pato jest faworytem do finałów Ligi Mistrzów. Ostanie mistrzostwo ligi mistrzów Mediolańczycy zdobyli 2007 roku i mogą rozgrywać równorzędne spotkania z takimi wielkimi drużynami jak Barcelona czy Real Madryt.

Nie mniejsze zaskoczenie pojawiło się na meczu Zenit St. Petersburg, keidy to rosyjski zespół podejmował u siebie Benfica Lizbona z Portugali. To spotkanie napiewało wielkimi emocjami do samego końca. Po połowie wynik był 1 : 1 . Dla gospodarzy z Petersburga strzelił dwie bramki Szyrokow (27,88.) , a także Siemak w (71.). W drużynie Benfica strzelali M.Pereira (20.) , a także na 3 minuty przed końcem meczu O.Cardozo (87.). Spotkaniach wtorkowych czyli 14 lutego grała Barcelona z Bayernem i w tym meczu nie zachwyciła swoją grą do jakiej nas zawsze przyzwyczaja fantazyjną grą i techniką . W tym pierwszym starciu dwie bramki strzela sanchez (41,55.), a także Messi (88.) Barca wygrała 3:1 to spotkanie i jest jedną nogą w ćwierćfinale. Dla Bayernu Leverkusen gola strzelił Kadlec i ten mecz nie mogą zaliczyć do udanych. Lyon grał u siebie z APOEL Nikozja i wygrał to spotkanie 1 do 0.
Za tydzień w Lidze Mistrzów zagrają 21 lutego CSKA Moskwa z Real Madryt , Napoli z Chelsea , a 22 lutego zagrają ze sobą FC Basel z Bayern Monachium, Olimpique Marsylia z Inter Mediolan.