INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 5 Novak Djoković zwycięzcą Australian Open

Novak Djoković zwycięzcą Australian Open

W finałowym meczu Australian Open Serb Novak Djoković pokonał reprezentanta Wielkiej Brytanii Andy Murray'a w czterech setach 6:7, 7:6, 6:3, 6:2.

Finałowa walka była wyrównana w dwóch setach, kiedy w pierwszym Murray wygrał po tie-breaku, w kolejnym jednak musiał uznać wyższość rywala. W trzecim secie reprezentantowi Wielkiej Brytanii zaczęła doskwierać kontuzja stopy, co spowodowało słabszą grę i porażkę w całym meczu.

Serbowi korty w Melbourne pasują idealnie, gdyż był to trzeci z rzędu triumf Djokovića w australijskim turnieju, a zarazem szósty tytuł w Wielkim Szlemie. Triumfator za zwycięstwo w Australian Open otrzymał czek na 2,43 miliona dolarów  i 2 tysiące punktów w rankingu ATP, umacniając się na pozycji lidera.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.