INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 6 JAK GWIAZDY SPĘDZĄ WIELKANOC? AGATA MŁYNARSKA, MAGDA GESSLER, MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PIOTR KRAŚKO O ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĘTACH

JAK GWIAZDY SPĘDZĄ WIELKANOC? AGATA MŁYNARSKA, MAGDA GESSLER, MARTYNA WOJCIECHOWSKA I PIOTR KRAŚKO O ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĘTACH

Dużymi krokami zbliża się Wielkanoc oraz wyjątkowa rocznica. Pod koniec kwietnia kanał ITVN świętować będzie swoje 15. urodziny. Wraz z nadejściem wiosny pojawią się także nowe formaty i kolejne edycje programów. Korzystając z okazji pytamy Martynę Wojciechowską, Agatę Młynarską, Magdę Gessler oraz Piotra Kraśko o to jak spędzą nadchodzące święta oraz czego nie może zabraknąć na ich wielkanocnych stołach. Programy tych gwiazd obejrzymy w ITVN i ITVN Extra na platformie player.pl, dostępnej od 15 kwietnia aż w 12 państwach Europy.

 

 

Q: Jak planujecie spędzić tegoroczną Wielkanoc?

 

Martyna Wojciechowska: Tradycyjnie, czyli rodzinnie i domowo. A chwilę później wyjeżdżamy na zdjęcia do Indii.

 

Agata Młynarska: Spotkam się z rodziną przy stole i będziemy mieć wielopokoleniowe święta.

 

Magda Gessler: Najpierw w domu rodzinnym z dziećmi, a potem z mężem w Kanadzie.

 

Fot. TVNPiotr Kraśko: Całą rodziną wyjeżdżamy na Mazury. Uwielbiam ten czas, kiedy przychodzi wiosna, robi się zielono i przyroda budzi się do życia. Cieszę się, że co roku możemy spędzać go w stadninie koni w Gałkowie. Poza tym, mamy babcie, które w tym roku skończą sto lat, więc dla nich podróż do Warszawy byłaby sporym kłopotem. Łatwiej nam przyjechać do nich.

 

Q: Czy są jakieś tradycje, bez których nie wyobrażacie sobie tych świąt?

 

Martyna: Nie wyobrażam sobie nie spotkać się w świątecznej atmosferze z moimi rodzicami. Dlatego kiedy jednak muszę wyjechać, to zdarza się nam celebrować Wielkanoc czy Boże Narodzenie tydzień wcześniej. To też ma swój urok.

 

Agata: Bez, jak to się mówiło u nas w domu, „bitwy na jaja”, czyli stukania się jajkami przy stole. Zwycięża ta osoba, której jajko się nie stłucze. Dzieci to uwielbiają! No i oczywiście nie wyobrażam sobie Wielkanocy bez rodzinnego śniadania.

 

Magda: Bez walki na pisanki, chowania prezentów dla dzieci w ogródku i bez pięknych koszyków.13919213 kuchenne-rewolucje-sezon-19-odcinek-7-250-odcinek-programu-konstantynow-lodzki-zakatek-smaku ORIGINAL

 

 

Q: Czego nie może zabraknąć na waszych wielkanocnych stołach?

 

Martyna: Jajka i sałatki jarzynowej, którą zawsze przygotowuje mój tata. Na naszym stole są też przeróżne specjały ugotowane przez moją mamę. Po egzotycznych potrawach z krańców świata w święta w końcu mogę zjeść coś zwyczajnego, polskiego. Co za miła odmiana!

 

13560080 eks-tra-zmiana-sezon-1-tvn-style ORIGINALAgata: Jajek, barszczu, białej kiełbasy, sałatki jarzynowej i śledzia w śmietanie. No i oczywiście, jak zawsze, naleśników bez glutenu i laktozy. Zaczęły się one pojawiać na naszym stole ze względu na moje problemy zdrowotne, ale szybko okazało się, że pokochały je też moje wnuczki. Więc razem je sobie jemy – zarówno w Boże Narodzenie, jak i Wielkanoc, od święta i na co dzień.

 

Magda: Jajek faszerowanych prawdziwkami, a także ciast: mazurka, babki drożdżowej i sernika.

 

Piotr: Zarówno Wielkanocy, jak i Bożego Narodzenia nie wyobrażam sobie bez forszmaku, czyli dania, które kochał mój pochodzący z Wilna dziadek. To niezwykła pasta, którą robi się ze śledzia, jabłek i cebuli. Jemy ją tylko dwa razy do roku. Pamiętam, że gdy byłem dzieckiem, babcia raz zapomniała przygotować ją na Wigilię. Dziadek powiedział wtedy, że nie usiądzie do stołu, dopóki nie zobaczy na nim forszmaku. Babcia przez pół godziny siedziała w kuchni, Wigilia zaczęła się później, ale forszmak był. Do dziś wspominam tę sytuację i, tak jak dziadek, uważam, że żadne święta nie mogą się odbyć bez tego dania.

 

Od redakcji:

Kanały ITVN i ITVN Extra można legalnie oglądać online w 12 krajach Europy dzięki pakietowi TVN International w player.pl. Z okazji jubileuszu stacji użytkownicy serwisu mogą wypróbować pakiet całkowicie za darmo przez 15 dni. 29 kwietnia ITVN świętuje swoje 15. urodziny.

Więcej szczegółów na www.itvn.pl

Pakiet TVN International można aktywować pod adresem: https://player.pl/playerplus/tvn-international

 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się