Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 8 EBL : Porażka Trefla Sopot . Wilki Morskie ograły Trefl na wyjeździe . Trefl Sopot – King Szczecin 77:82 (8:22, 21:12, 19:25, 29:23)

Trefl Sopot zakończył tygodniowy maraton, w którym od piątku rozegrał trzy spotkania. Tylko jedno z nich zakończyło się zwycięstwem. Trener Marcin Stefański postanowił dokonać roszad i tym razem w wyjściowym składzie postawił m.in. na: Dariousa Motena oraz TJ'a Hawsa.

Co ciekawe z drużyny , że Szczecina na przyjechało tylko siedmiu zawodników na ten mecz do Sopotu .

koszyczek i pilkaW Ergo Arenie odbyło się jedno ze spotkań 11. kolejki Energa Basket Ligi. Trefl Sopot przegrał 77:82 z Kingiem Szczecin, który grał jedynie z siedmioosobowej rotacji.

Mecz zaczął się dla obu zespołów nie tak jak sobie zaplanowały. Obie drużyny wyglądało , że mają problemy , że zdobyciem punktów . Bo skuteczność na początku pierwszej kwarty była mizerna . Po przełamaniu tej niechlubnej serii goście zaczęli dochodzić do pozycji rzutowej oraz lepszej koncepcji oraz lepszych rozwiązań w ataku , a także składnych akcji zespołowych to przed upływem 4 minut prowadzili podopieczni trenera Łukasza Bieli już 10:2. Trener Stefański ratował sytuację I poprosił o natychmiastową przerwą na żądanie.

Wtedy wydawało się, że gospodarze nabierali wiatru w żagle, ale gonienie wyniku trwało tylko przez chwilę i do końca pierwszej kwarty nie udało się nic trafić. Rywale natomiast odnotowali przewagę 10:0. Trefl Sopot po pierwszej kwarcie przegrywał aż 8:22 nie do uwierzenia , że tak wysoko przegrywa drużyna z Sopotu .

Na początku spotkania Szczecinianie wykorzystali słabą skuteczność rywali, ale w drugiej kwarcie gry miał taki sam problem. Zespół Łukasza Bieli przez prawie 5 minut rzucili zaledwie 2 punkty. Trefl zmniejszył różnicę nawet do trzech punktów w drugiej odsłonie.

W tych kwartach swój potencjał w ofensywie odblokował , że szczecina wreszcie Cleveland Melvin. Fantastycznie w obronie spisywał się Michael Fakuade. Wszędzie tam, gdzie był potrzebny pojawiał się Jakub Schenk. Skuteczny z dystansu był Thomas Davis

W trzeciej kwarcie zespół ze Szczecina wywalczył maksymalną przewagę 17 punktów. Sopocianie walczyli, ale byli dzisiaj słabszą drużyną i nie odwrócili losów spotkania.

Czwarta kwarta rozpoczęła się od skutecznych akcji Dominika Olejniczaka i Thomasa Davisa. Trefl walczył o odrobienie strat, ale Szczecinianie nie odpuszczali

Zespół Trefla trafił za trzy po rzucie Pawła Leończyk i wtedy goście również odpowiedzieli za trzy za sprawą Michaela Fakuade.

O czas poprosił Marcin Stefański i przyniosło to oczekiwane rezultaty. Najpierw solową akcję przeprowadził TJ Haws, a następnie ten sam zawodnik przejął piłkę i popędził w kontrze umieszczając ją w koszu.

Do odrobienia Treflowi zostało tylko sześć punktów! (64:70) Nie czekał długo trener Biela, który po chwili wykorzystał przerwę na żądanie.

Po powrocie na parkiet ciężar gry w zespole szczecińskim wziął na siebie rozgrywający, Jakub Schenk.

Zdobytych pięć punktów, przy dwupunktowej odpowiedzi Hawsa, dało Kingowi prowadzenie 75:66 na dwie i pół minuty przed końcem meczu .

Dwie udane akcje Michała Kolendy i Trefl przegrywał tylko 71:75 to już 4 punkty do odrobienia , ale niestety, różnicy nie udało się nadrobić.

Ostatecznie King Szczecin wygrało na wyjeździe 82:77. Ekipa ze Szczecina odniosła siódme zwycięstwo w sezonie. Tyle samo wygranych ma Trefl, ale o jedną porażkę więcej.

Trefl Sopot poinformował również o zmiana w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny koszykarzy. Marek Rzeczkowski na stanowisku fizjoterapeuty zastąpił Patryka Biedę, który pełnił tę rolę od sierpnia 2018 roku.

Trefl Sopot – King Szczecin 77:82 (8:22, 21:12, 19:25, 29:23)

Trefl Sopot : Karol Gruszecki 15 (10 zb), T.J. Haws 13, Michał Kolenda 12, Paweł Leończyk 11,Dominik Olejniczak 8, Darious Moten 7, Martyna Paliukenas 6, Łukasz Kolenda 5, Witalij Kowalenko 0.

King Szczecin : Jakub Schenk 22, Thomas Davis 21, Cleveland Melvin 17, Michael Fakuade 15, Mateusz Bartosz 3, Adam Łapeta 2, Dominik Wilczek 2.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - King Szczecin 21.10.2020 19:55 91:59

PGE Spójnia Stargard - Enea Astoria Bydgoszcz 25.10.2020 17:35 86:95

Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław 10.11.2020 18:00 --:--

Zastal Enea BC Zielona Góra - HydroTruck Radom 16.11.2020 19:00 --:--