INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 2 Bundesliga: Bayern Monachium Mistrzem Niemiec.

Bundesliga: Bayern Monachium Mistrzem Niemiec.

Werder Brema – Bayern Monachium 0:1 (0:1). Bohaterem meczu został Robert Lewandowski strzelił pieknego gola w 43minucie meczu.

Bayern Monachium wygrał z Werderem Brema 1:0 i zapewnił sobie ósme mistrzostwo Niemiec z rzędu. Zwycięską bramkę zdobył Robert Lewandowski. Obok Manuela Neuera to najlepiej oceniony piłkarz Bawarczyków we wtorkowym starciu   W tym meczu posiadanie piłki było 57 do 43 procent na korzyść Bayernu.   W 28. minucie pada Lewandowski w polu karnym po faulu , ale sędzia nie odgwizduje karnego dla Bawarczyków. Powtórka pokazała, że został uderzony przez rywala łokciem w twarz. Na szczęśćie już wrócił do gry.   Trochę później Lewandowski pokonał bramkarza Werder Brema. Zwycięskiego gola strzelił w 43. minucie fantastyczne zagranie Boatenga za plecy obrońców do Lewandowskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył swoją 31. bramkę w tym sezonie Bundesligi   52. minucie Muller dośrodkowuje w pole karne, ale radzą sobie z tym zagraniem obrońcy 106534753 590858481832985 1715867756947154967 nBremy.   W natepnych minutach , a dokładnie 61 minucie Ładnie teraz pograł Coman z Pavardem, ale strzał tego drugiego wylądował na bocznej siatce.   Za to w 81. minucie niesamowicie zakręcił teraz rywalem Coman, ale potem jego strzał obronił Pavlenka.   Robert Lewandowski w Bundeslidze strzelił w nim 31 bramek, podczas gdy w najlepszych sezonach strzelił po 30. Jest na dobrej drodze, by zdobyć piąty raz w karierze tytuł dla najlepszego snajpera w Niemczech. To 31. trafienie Polaka w bieżących rozgrywkach, co jest jego bramkowym rekordem w pojedynczym sezonie Bundesligi!   Dla Lewandowskiego to 50. gol w sezonie: 46 razy trafił dla Bayernu, 4 razy dla reprezentacji.   Dotychczas Lewandowski nigdy nie miał więcej niż 30 bramek w jednym sezonie Bundesligi. Ten wynik osiągnął w rozgrywkach 2015/16 i 2016/17. Tym razem, na dwie kolejki przed końcem, poprawił to osiągnięcie.   Do zadowolenia miał także inny Polak bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz. Jego zespół pokonał u siebie SC Paderborn 1:0, dzięki czemu zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie, jednocześnie skazując ostatnią ekipę w tabeli na spadek.   W innym wtorkowym spotkaniu Hertha Berlin przegrała na wyjeździe z SC Freiburg 1:2. W barwach gości cały mecz rozegrał Krzysztof Piątek   Do końca sezonu Bundesligi zostały dwie kolejki (dokończenie tej serii w środę). Bayern w sobotę 20 czerwca podejmie Freiburg, a dokładnie tydzień później (27 czerwca) zmierzy się na wyjeździe z VfL Wolfsburg. Lewandowski wciąż rywalizuje o armatę, czyli nagrodę dla króla strzelców. Do tej pory zdobył 31 bramek. Drugi w klasyfikacji Timo Werner ma 25 trafień, ale jego RB Lipsk dopiero dziś rozegra spotkanie 32. kolejki.   Bayern ma szansę na potrójną koronę. Wkrótce rozegra finał Pucharu Niemiec z Bayerem Leverkusen (4 lipca). W sierpniu dogra natomiast Ligę Mistrzów. Na razie w pierwszym meczu 1/8 finału ograł Chelsea 3:0.To pierwszy triumf Bayernu w Bundeslidze pod wodzą trenera Hansiego Flicka.       Werder Brema – Bayern Monachium 0:1 (0:1)   Bramki: Lewandowski 43′   Żółte kartki: Eggestein, Langkamp – Davies, Kimmich   Czerwona kartka: Davies (za dwie żółte, 79′)   Werder Brema: Pavlenka – Moisander, Veljković (89′ Pizarro), Vogt (46′ Langkamp) – Selassie, Eggestein, Klaassen (85′ Fullkrug), Friedl – Bittencourt (62′ Bartels), Rashica (62′ Sargent), Osako   Bayern Monachium: Neuer – Davies , Boateng, Alaba, Pavard – Kimmich, Goretzka – Coman, Mueller , Gnabry (82′ Hernandez) – Lewandowski.