INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 2 Największa w Wielkiej Brytanii WOŚP grała będzie przez dwa dni!

Największa w Wielkiej Brytanii WOŚP grała będzie przez dwa dni!

Tradycyjnie już Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Londynie grała będzie przez dwa dni. Organizatorzy pierwszy dzień oddali we władanie dorosły. W drugim najważniejsze będą dzieci.

 

 Jak łatwo się domyśleć atrakcjami, które przyciągną najwięcej osób będą występy zespołów. W tym roku w Londynie zagrają: : VooVoo, Gabinet Looster, Tomek Lipiński , Raz Dwa Trzy, The Charts, Metasoma, Dana Immanuel & the Stolen Band. Całą imprezę poprowadzą Krzysztof Skiba i Nika Boon.

Londyński sztab przygotował na licytację wiele rożnych rzeczy. Jedną z nich, jaką przekazał ksiądz Bartłomiej Rajewski jest parasol św. Jana Pawła II oraz maskotki przygotowane przez Bukowski Design AB.

"Od lat nasza parafia bierze aktywny udział w kolejnych finałach WOŚP. Nasi parafianie nie tylko są wolontariuszami. W czasie ubiegłorocznego finału miałem okazję również zabrać głos ze sceny. Powiedziałem wtedy, by wolontariusze i wszyscy wspierający WOŚP nie pozwolili sobie wmówić, że Kościół jest przeciwny Orkiestrze: "Kościół nie jest przeciwny, bo Wy jesteście Kościołem!". W tym roku miałem zaszczyt przekazać organizatorom WOŚP w Londynie wyjątkowe przedmioty - parasol św. Jana Pawła II oraz maskotki przygotowane przez Bukowski Design AB. Parasol nasza parafia otrzymała przed rokiem od fundacji Szymon Hołownia - "Dobra Fabryka" i "Kasisi". Maskotki to dar od najbardziej zwariowanych dominikanek na świecie - s. Eliza Małgorzata Myk i s. Agnieszka Tymoteusza Gil z Broniszewic. Warto dodać, że pingwin ze zdjęcia to maskotka zaprojektowana specjalnie dla wspomnianych sióstr i chłopców, którymi się opiekują” - tak odpowiedział na pytanie o stosunku kościoła do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ksiądz Bartłomiej Rajewski.

 Do wylicytowania są także książki “Łapy precz od żartów” autorstwa Abelarda Gizy i Jacka Stramika. Książka jest z podpisem drugiego z autorów oraz Jestem z drowy autorstwa Kuby Sienkiewicza – także z podpisem atora.

 Dla miłośników podniebnych akrobacji wśród licytowanych przedmiotów znalazł się także lot szybowcem na wysokości około 400 metrów. Tym którzy w najbliższym czasie chcieliby zrobić kurs prawa jazdy polska szkoła jazdy Blue ufundowała 10 godzin jazdy, za które normalnie by trzeba zapłacić 230 funtów. Wśród przedmiotów jakie znalazły się na licytacji są także dwa fiaty 126p, ufundowane przez firmę Transfer Go.

Miłośnicy sportowych zmagań znajdą na licytacji koszulki z podpisami Bońka i Kubicy. Panie będą mogły wylicytować kosz kosmetyków ofiarowany przez Grażyna Kołt oraz dwa zaproszenia VIP na zajęcia Ewy Chodakowskiej. Jak więc widać atrakcji nie zabraknie bo przecież te kilka przykładów nie wyczerpuje puli wszystkich fantów jakie organizatorzy zgromadzili na WOŚP.

 

Drugi dzień WOŚP jest poświęcony całkowicie dzieciom. Afryka dzika czyli Simba w Londynie – pod takim tytułem o godzinie 12.oo rozpocznie się dziecięca część WOŚP, która została zorganizowana przy współudziale we współpracy z Polska Szkoła na Wembley imienia Janusza Korczaka. Podczas imprezy odbędą się warsztaty muzyczne i plastyczne. Będzie można dowiedzieć się jak skutecznie nieść pierwszą pomoc a także poznać także tajemnice totemów oraz meandry powstawania nietuzinkowej biżuterii.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć pod następującymi linkami:

fianł dorosłych https://www.facebook.com/events/1951569481813442/

 

finał dzieci https://www.facebook.com/events/282838459082987/

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się