INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 5 Wisła Kraków - Cracovia Kraków 2:1

Wisła Kraków - Cracovia Kraków 2:1

Wiślacy znokautowali Pasy w 9 minut. Niesamowity dzień Carlitos.

Drodzy państwo to już 195 derby Krakowa w piłce nożnej jakie mieliśmy możliwość oglądnąć w sobotni weekend. Co za mecz jak normalnie wyreżyserowany jakiś horror. Pasy w drugiej połowie od 74 minuty graly w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kamila Pestki.

W hicie 5 kolejki Lotto Ekstraklasy były to 195 derby Krakowa w piłce noznej w Krakowie. Wiślacy w pierwszej połowie zaczęli mecz nerwowo i „Biała Gwiazda” robiła błędy w obronie, a także w ataku. Wiślacy mieli w pierwszej połowie kilka nie wykorzystanych dobrych akcji do strzelenia gola.

Za to Cracovia broniła swojego środka i próbując atakować przedarła się w 26 minucie przez obronę Białej Gwiazdy Kamil Piątek pokonał Michała bramkarza Wiślaków Michała Buchalika niestety musiał powiedzieć pass . „Biała Gwiazda” atakując „Pasy” napotykała na opór. Trener Probierz odrobił zadanie z zawodnikami Cracovii aby odpoczatku nie dać się zaskoczyć taktyce Ramireza.
Trener Wiślaków dokonał zmiany w pozycji w ataku na boisku i nakazał aby się zamienili zawodnicy Małecki z lewej strony na prawą z Bartoszem. To za procentowało w 74 minuty gry meczu gdy Kamil Pestka sfaulował " Małego" i otrzymał za ten faul druga żółta kartkę już w tym meczu, automatycznie to była czerwona kartka. Musiał opuscić boisko i osłabił swoją drużynę . Pasy po tym błędzie musiały radzić sobie w dziesiątkę to pokrzyżowały plany trenera Probierza na utrzymanie wyniku i wywiezienia z Reymonta 3 punktów. " Plan spalił na panewce" „Pasy” od początku sprawiały Wiśle kłopoty jak np ta akcja Mihalik podaje do Piątka a ten rozgrywa z podania z Drewniakiem poczynaniami bez namysłu Drewniak uderza z 15 metrów poszedł mocny strzał w długi róg i o włos Buchalik wyciągałby piłkę z siatki. Nadal 0:0 po tej składnej akcji " Pasów "
Mirosłav Czovilov z " pasów przestrzelił piłkę z 12 metrów to była najlepsza akcja
w 23 minucie gry. Tutaj powinna Cracovia prowadzić 0;1 Szczęście Buchalika nie opuszczało go w dzisiejszy, meczu.
Po chwili później mocne trafienie Piątka i mamy gol kapitulacja Buchaliskiego. 0 : 1 prowadzi Cracovia od 26-tej minuty.

W 42 minucie szybki atak wyprowadził Bartosz podał do Brleka który bez wachania strzelił mocnym kopnięciem z 28 metrów na bramkę i Sandomierski z problemami wybił piłkę na rzut rożny
W 62 minucie Carlos Lopez miał bardzo dogodna sytuacje strzelecką z rzutu wolnego lecz tylko uderzył nad poprzeczką . Trochę mu brakowało.
w 80 minucie " Biała Gwiazda" ruszyła z kopyta i rozpoczęła kanonadę ataków na drużynę przyjezdnych widząc osłabienie zawodników i brakiem Piątka Cracovia liczyła 10 zawodników na boisku. W posiadaniu piłki był Lopez, który ogrywa w polu karnym kilku piłkarzy Cracovii, (co za akcja.) Uderza noga i strzela przy samym słupku gol gol jest bramka wyrównująca mamy 1;1. Kibice na stadionie oszaleli z wrażenia, a Pasy nie mogą uwierzyć co tutaj naprawdę się stało bo prowadziła i kontrolowała mecz przez dłuższy czas. kibice oszaleli i skandują " jeszcze jeden , chcemy gola "
Mamy presję kibiców skandujących jeszcze gola jeszcze gola. Szczęście uśmiechnęło się do drużyny Kiko Ramireza ponownie atakuje huknął Tibor Halilović, ale jeszcze piękniej obronił Grzegorz Sandomierski.

Już minuta do końca nie wiemy ile sędzia przedłuży mecz mamy wyśmienita akcje " Białej Gwiazdy" w 80 minucie przy piłce MaciejSadlok dośrodkował w pole karne piłkę trącił jeszcze Carlos Lopez, ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Co za szczęście Wiślaków 2:1 Lopez decyduje o wyniku i wygranej w tym meczu to nie prawdopodobne 0:1 dali rady strzelić na 2:1. Euforia , można to nazwać Szakenstwo Sobotniej nocy na stadionie przy Reymonta napewno kibice " Białej Gwiazdy nie zapomną tego.O tutaj dziś się wydarzyło.

Ostatecznie wygrywa Wisła Kraków, Kraków dzisiejszej nocy należy do Wisły Kraków

Wisła Kraków – Cracovia 2:1 (0:1) Bramki: 0:1 Piątek 26, 1:1 Lopez 80, 2:1 Lopez 89.

Wisła: Buchalik – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Llonch (46 Brożek), Velez (76 Halilović) – Bartosz (61 Ze Manuel), Brlek, Małecki – Lopez.

Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Dytiatjew, Malarczyk, Pestka – Drewniak, Covilo (54 Deja) – Zenjov (72 Wdowiak), Szczepaniak (76 Deleu), Mihalik – Piątek.

Sędziowali: Daniel Stefański (Bydgoszcz) oraz Dawid Golis (Skierniewice) i Bartosz Heinig (Gdańsk).

Żółte kartki: Ze Manuel – Covilo, Pestka. Czerwona kartka: Pestka (74, za drugą żółtą). Widzów: 25 523.