Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 18 PUNKTÓW MARCINA GORTATA W ZWYCIĘZKIM MECZU WASHINGTON WIZARDS Z SACRAMENTO KINGS 110:92 .

18 PUNKTÓW MARCINA GORTATA W ZWYCIĘZKIM MECZU WASHINGTON WIZARDS Z SACRAMENTO KINGS 110:92 .

Wizards mają w obecnym sezonie ligi NBA osiem zwycięstw i pięć porażek. Młot na parkiecie przebywał 31 minut i trafił siedem z 11 rzutów , siedem zbiórek, asysta i blok popełnił dwa faule. Zdobył tyle punktów, co łącznie w trzech poprzednich meczach. W poprzednich spotkaniach Czarodzieje doznali przed własną publicznością porażki z Phoenix Suns i Dallas Mavericks

Lepszym tylko graczem od Gortata w zespole Czarodziejów w tym meczu był jedynie John Wall miał 21 punktów. Rozgrywający Wizards na swoim koncie zapisał 21 pkt i dziewięć asyst jeszcze trafiali Scott 15, Porter 15, Beal 14. Z Sacramento najwięcej punktów trafili George Hill trafił 16 punktów, a pozostali zawodnicy zaliczyli Hield 12, Randolph 12, Temple 11 .

Sacramento na ten moment to ma najgorszy bilans i jest najgorsza z drużyn w NBA w obecnym sezonie. Rozegrała 13 meczów, a zdołała wygrać zaledwie trzy mecze .

Washington rozegrali juz drugie spotkanie w tym sezonie na wyjeździe , a było to 29 października w Sacramento zwyciężyli łatwo tam aż 83:110.

Sacramento próbowali stwarzać akcje i próbowali atakować i grać agresywnie tylko w pierwszej kwarcie, po której nawet prowadzili 32:25. Z każdą minutą rosła jednak dominacja Wizards. Washington w trzeciej części gry wygrywali już różnicą 22 punktów nad gośćmi.

Wizards w tabeli Konferencji Wschodniej obecnie są na trzecim miejscu , a kolejny mecz rozegrają z Miami Heat (6-7). W zestawieniu prowadzą Boston Celtics (12-2), przed Detroit Pistons (10-3).

Po siedem zwycięstw i porażek ma ekipa Cleveland Cavaliers. Finaliści poprzedniego sezonu pokonali na wyjeździe New York Knicks 104:101, choć pod koniec trzeciej kwarty przegrywali 23 punktami. Stratę zdołali jednak odrobić, a prym w ich szeregach tradycyjnie wiódł LeBron James. Jego dorobek to 23 pkt, 12 asyst i dziewięć zbiórek.

Konferencji Zachodniej z bilansem 11-3 przewodzą Golden State Warriors i Houston Rockets. Teksańczycy tej nocy nie grali, natomiast broniący tytułu "Wojownicy" we własnej hali pokonali Orlando Magic 110:100. Kevin Durant zdobył dla nich 21 punktów, a Draymond Green dołożył 20.

Wizards w tabeli Konferencji Wschodniej zajmują trzecie miejsce, a kolejny mecz rozegrają w środę, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Miami Heat (6-7). W zestawieniu prowadzą Boston Celtics (12-2), przed Detroit Pistons (10-3).

Washington Wizards - Sacramento Kings 110:92 ( 25 – 32 , 32-19, 29-20, 24-21)

Washington Wizards Wall 21, Gortat 18, Scott 15, Porter 15, Beal 14, Oubre Jr 12, Meeks 4, Morris 4 , McCullough 3, Mahinmi 2, Frazier 2 Satoransky 0, Smith 0.

Sacramento Kings – Hill 16, Hield 12, Randolph 12, Temple 11, Labissiere 11, Fox 10, Cauley – Stein 6, Bogdanovic 5 , Jackson 5, Koufos 2, Papagiannis 2, Mason 0, Richardson 0.