INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 WIELKA SENSACJA Manchester United został wyeliminowany z Pucharu Anglii przez drugoligowca Middlesbrough w rzutach karnych 7:8 w piątkowy wieczór . Anthony Elanga nie trafia karnego w ostatniej chwili .

Puchar Anglii to najstarsze piłkarskie rozgrywki na świecie. Obecna edycja jest 141. w historii. Manchester United wywalczył to trofeum 12 razy.

Spudłow karny Cristiano Ronaldo w pierwszej połowie regulaminowego czasu gry i ten karny zdecydował , bo gdyby trafił było 2:1 i Manchester teraż by świętował awans do następnej rundy FA CUP . Co za mecz ile rzeczy tutaj się wydarzyło i tak przegrali ten mecz . Wszczególnosci Manchester próbował z każdej sytuacji strzelić gola i tak do końca dogrywki Czerwone Diabły oddali 30 strzałów, a Middlesbrough tylko sześć. To goscie wyszli szczesliwie z tego zwariowanego i poturbowanego meczu. Co za mecz moglismy oglądać w tym pucharze FA Cup . Dla Manchesteru to był na pewno duży problem ponieważ na razie niczego nie osiągneli w tymn sezonie tylko zmiana trenera i kupienie kilku zawodników . Czy ten trener podoła wyznaczonemu celu czy nie czas już zmienic trenera i kilku zawodników bo dla Czerwonych Diabłów to może być znowu zmarnowany sezon.

W 20. minucie powinni wyjść na prowadzenie, ale rzut karny zmarnował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie trafił nawet w światło bramki.

Dugo nie czekalimy po tym karnym , którego Ronaldo nie trwfi za to Czerwone Diabły zrechabilitowały się w 25. minucie dopiął swego. Po długim podaniu Bruno Fernandesa podał do Jadona Sancho, były zawodnik Borussii Dortmund uderzeniem z dziesięciu metrów w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza rywali. Piłkę po drodze musnął , dotknął takim rykoszetem jeszcze jeden z zawodników Middlesbrough i piłak znalazłą się w środku bramki.

No i się stało w 64. minuta, gdy rozegrano kontratak drużyny Chrisa Wildera na wyrównujące trafienie zamienił Matt Crooks. Sytuacja wywołała jednak duże kontrowersje. Popisujący się bowiem kluczowym podaniem w tej akcji Duncan Watmore zagrywał piłkę ręką. Głównysędzia zawodów oraz sędziowie odpowiedzialni za VARnie podjeli zadnej decyżji . No jednak powinni to jeszcze raz przeanalizowac i podjąć decyzję co z tą akcją .

Manchester podrażniony takim obrotem sprawy ruszyło do zdecydowanej ofensywy, co rusz zagrażając bramce strzeżonej przez Joe Lumleya. Stuprocentowe okazje solidarnie marnowali jednak Marcus Rashford, Paul Pogba oraz Fernandes. Ten ostatni, mając przed sobą w zasadzie pustą bramkę, przymierzył zza pola karnego w lewy słupek.

O wszystkim musiał więc zadecydować rzuty karne . W nich więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, którzy skutecznie egzekwowali każdą ze swoich ośmiu "jedenastek". Precyzji zabrakło natomiast Anthony'emu Elandze. Szwed uderzył wysoko nad poprzeczką i sensacja stała się faktem , drugoligowiec wyrzucił Czerwone Diabły z FA CUP Pucharu Anglii.

Wiele uwagi poświęca się teraz piłce przy wyrównaniu i liczbie zmarnowanych szans przez drużynę Rangnicka . Ja uważam , że czas na zmiane trenera na jakigoś dobrego fachowaca . Co do Middlesbrough stawiało się i konstruowali coraz to lepsze akcje i byli pewniejsze siebie w miarę upływu wieczoru mogli również w koncówce meczu rostrzygnąc mecz na swoją stronę

.

Wilder powiedział: „Decyzje podejmowane przez VAR zmieniły się odkąd opuściłem Premier League. Od razu pomyślałem, że to piłka ręczna. Myślałem, że zostanie wypisany kredą i byłem zachwycony, że nie”.

PrManchester United — Middlesbrough 1:1 (1:0), rz. k. 7:8

Bramki: Sancho (25) — Crooks (64)