Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 Piast Gliwice wygrał na własnym stadionie z krakowską Wisłą 1:0 w piątkowym meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Na stadionie im. Piotra Wieczorka doszło do konfrontacji dwóch zespołów Piasta Gliwice I oraz Wisły Kraków . .Za to ostatnio kompletnie sobie nie radzą. Piast w trzech ostatnich meczach nie potrafił zdobyć punktu, a w poniedziałek poniósł dotkliwą porażkę 2:4 z Cracovią. Wisła z dorobkiem jedenastu punktów zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli., a Piast jest trzynasty i ma jeden punkt mniej.

Pierwsza połowa starcia gospodarzy Piasta Gliwice grali z Krakowską Wisłą nie dostarczyła kibicom wielu emocji. Biała Gwiazda wprawdzie już w pierwszych minutach zamknęła gospodarzy na własnej połowie, ale z tej dominacji niewiele wynikało. Później gra zaczęła toczyć się w środkowej strefie, a obie drużyny miały problemy z przeprowadzeniem składnej i co najważniejsze skutecznej akcji.

cos

Po stronie gości grał dobrze Yaw Yeboah, który w 32. minucie doszedł do pozycji strzeleckiej, ale uderzył prosto w Frantiska Placha.

W 38 minucie Pomocnik Wisły przechwycił podanie stopera Piasta do bramkarza i ruszył z piłką, ale w pojedynku sam na sam górą był Plach. Pierwsza, połowa taka sobie i nie dająca dużych ataków i akcji , które mogłyby dać strzelić gola po obu stronach . Po 45 minutach spotkanie się zakończyła rezultatem 0:0.

43 minuta Kolejna akcja Hiszpana. Znalazł się na wolnej pozycji, jednak w decydującym momencie nie trafił w piłkę.

Druga połowa

Za to w 50minuciee Michaela Ameyawa strzela , ale został zablokowany przez defensywę Wisły Kraków .

W 54. minucie gorąco zrobiło się pod bramką Piasta. Plach źle wybijał piłkę, futbolówkę przejął Yeboah, który prostym zwodem ograł Ariela Mosora, Ten kopnął gracza Białej Gwiazdy, przez co sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

W 68. minucie Piast zdobył gola w dość nietypowych okolicznościach. Dośrodkowanie Michaela Ameyawa próbował złapać Kieszek, ale wypuścił piłkę przed linię pola karnego, a nadbiegający Toril wpakował ją do siatki.

90+3' Michal Skvarka szukał szczęścia z dystansu, jednak skierował piłkę obok bramki.

To zwycięstwo Piastowi Gliwice dało awansował na ósme miejsce w tabeli i z dorobkiem 13 punktów. Z kolei Wisła Kraków niestety spadła na jedenastą pozycję z dorobkiem nadal swoich 11 punktów .

Wszyscy kibice oraz Krakowieanie czekają na przebudzenie się Wisły Kraków i walczenie na nowo o wysokie trofea , i Mistrzostwa Polski Smoków Wawelskich .

Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Alberto Toril (68).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Michał Chrapek. Wisła Kraków: Konrad Gruszkowski, Aschraf El Mahdioui, Yaw Yeboah, Paweł Kieszek.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 4 420.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Ariel Mosór, Alexandros Katranis - Damian Kądzior (86. Tiago Alves), Tomasz Jodłowiec, Michał Chrapek, Patryk Sokołowski, Michael Ameyaw - Alberto Toril (86. Dominik Steczyk).

Wisła Kraków: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski (87. Dor Hugi), Serafin Szota, Michal Frydrych, Matej Hanousek - Yaw Yeboah (87. Piotr Starzyński), Aschraf El Mahdioui (87. Maciej Sadlok), Gieorgij Żukow (79. Mateusz Młyński), Michal Skvarka, Stefan Savić (71. Felicio Brown Forbes) - Jan Kliment.

Wyniki meczów 10. kolejki Ekstraklasy Footbolu.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)