INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 NBA: Zmiana zasad powtórek wideo. Trenerzy mają nowe uprawnienia.

NBA: Zmiana zasad powtórek wideo. Trenerzy mają nowe uprawnienia.

Czy w koszykówkce nie nastąpiło już dużo zmian lub za dużo nowych rzeczy .Czy jesteśmy z tego zadowoleni z tych wszystkich zmian napewno znajdziemy przeciwników i zadowolonych . Czy warto zmieniac co roku przepisy ?

 W NBA czy FIBA czy muszá byc te przepisy zmieniane zadajmy sobie to pytanie da na to,żę muszą zmieniac przepisy . Ja NBA-lozkouważam , że jest to nie dobre dla nikogo nie ma stabilnosci dla Lig.Nie wiem ale po tem zawodnicy inaczej grają czy dopasowująsie do gry w koszykówkce . Jezeli jest zbyt duzo nowych rzeczy naraz zawodnicy i trenerzy się gubią bo w zeszłym roku było tak , a w tym inaczej i teraz to wolno a przedtem to było zakazane i przepis mówił , że wczesniej nie mozna tego robić , a teraz jest to dozwolone . Zmiana w Obronie nastąpiła tak jak wczesniej o nowych przepis był wprowadzony o krokach . W tym roku inne zmiany są i czy na dobre to to wszyscy sie przekonają ile bedzie z tym problemu sami sie przekonamy oby tylko na lepsze . Musimy ustabilizować koszykówkę i przepisy i nie zmieniajmy tak czesto tych dobrych przepisów bo wtedy napewno gra jest nie stabilna i nie dobra.

 

Czy ta koszykówka zmierza za oceanem kompletnie w buisness czy to będzie zawsze inna koszykówka która potem będzie nadawać . Pamiętam lata 90 czy 2000 i wtedy mieliśmy dobre przepisy w Europie w FIBA i wydaje mnie się , że te zmiany jakie następują dla koszykówki już nie sa takie same i dobre tylko idziemy w kierunku show czy tylko buisnesu. Mam nadzieje, że jeszcze zobaczymy .

 

Rada Gubernatorów NBA zadecydowała o zmianie przepisów w koszykarskiej lidze w sezonie 2021/22. Nie sędziowie, ale trenerzy będą mogli zażądać natychmiastowej powtórki wideo podczas dwóch ostatnich minut czwartej kwarty i dogrywki, w przypadku wątpliwości dotyczących autu.

Zmiana została wprowadzona na okres próbny w najbliższym sezonie.O zmianę przepisów wnioskowała komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele zawodników, trenerów, gubernatorów, kierowników drużyn oraz samych arbitrów.

Do tej pory trenerzy nie mieli prawa kwestionowania decyzji arbitrów w tych kwestiach w kluczowych momentach meczów, choć mogli to robić we wcześniejszej fazie spotkań. Niejednokrotnie zdarzało się w końcówkach meczów, że szkoleniowcy nie zgadzali się z podjętymi decyzjami, gdyż byli bliżej zawodnika niż sędziowie i łatwiej było im ocenić, czy doszło, czy nie do przekroczenia linii.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się