Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 Premier League : Manchester City zapewnił sobie tytuł mistrza Anglii . Manchester City zdobył siódme w historii mistrzostwo Anglii . Manchester City – Everton 5:0

23 maja na Etihad Stadium odbyło się starcie 38. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Manchesteru City i Evertonu FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 5-0.

City zapewniło sobie tytuł mistrza Anglii na trzy kolejki przed końcem sezonu. W 35 meczach ekipa Guardioli odnotowała 25 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek, co przełożyło się na 80 punktów w ligowej tabeli. Drugi Manchester United traci do Obywateli 10 "oczek". Dla City to siódme mistrzostwo kraju w historii.

Mecz zaczął się od szybkiej gry obu drużyn , dobra wymiana piłek gra na jednym kontakcie i ponownie zagrania długimi piłkami do ataku lecz nie które akcję konczyły się obok bramki.

De Bruyne z Manchesteru City, strzela gola w 11. minucie . Zawodnik ten strzela pierwszego gola dla " The Citizens " . To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Riyad Mahrez. Kibicę dopingowali coraz głośniej swój zespół z Manchesteru.

Nadazyła się bardzo dobra akcja w 14. minucie wynik na 2-0 podwyższył Gabriel Jesus. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin De Bruyne.

manchestr-misiuDruga połowa zaczeła sie niebywaledynamiczna i odrazu Manchster City zaczeła nadawac swoje tempo i więcej stwarzać ataków na Everton . Tak w 53. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Philip Foden. Bramka padła po podaniu Raheema Sterlinga.

Wyśmienita akcja dla Manchesteru City nadarzyła się w 71. minucie spotkania, gdy Sergio Aguero strzelił czwartego gola. Asystę zaliczył Fernandinho.

W 74. minucie w drużynie Manchesteru City doszło do zmiany. Ferran Torres wszedł za Gabriela Jesusa.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sergio Aguero i asystę przy golu zanotował Fernandinho.

Manchester City zdobył tytuł mistrzowski po raz siódmy. Wcześniej triumfował w sezonach 1936/37, 1967/68, 2011/12, 2013/14, 2017/18, 2018/19. 2020/2021

Manchesteru City zdobył trofea za kadencji Pepa Guardioli takie jak

"Puchar Ligi Angielskiej" w latach 2017/18, 2018/19, 2019/20, 2020/21 zapisali się w hostorii w zdobyciu również " Tarczy Wspólnoty" w 2018, 2019, a także zdobyli Puchar Anglii: 2018/19 i na zakończonie mieli duży sukces w Mistrzostwie w Anglii w latach 2017/18, 2018/19, 2020/21

To trzecie mistrzostwo Anglii dla City odkąd trenerem tego klubu jest Pep Guardiola. Łącznie piłkarze z niebieskiej części Manchesteru mają na swoim koncie siedem triumfów w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej.