Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 SERIA A SUPERPUCHAR : JUVENTUS ZDOBYWCA DZIEWIĄTEGO TYTUŁU SUPERPUCHARU WŁOCH. JUVENTUS : NAPOLI 2:0

SERIA A SUPERPUCHAR : JUVENTUS ZDOBYWCA DZIEWIĄTEGO TYTUŁU SUPERPUCHARU WŁOCH. JUVENTUS : NAPOLI 2:0

Patrząc przed meczem to obie drużyny grają bardzo dobrze Napoli wygrało 3 ostatnie mecze , a Juventus wygrał 4 z 5 ostatnich meczów

W Juventusie nie zagrają chorzy na COVID-19:

Alex Sandro, Juan Cuadrado i Matthijs de Ligt. Kontuzje leczą Paulo Dybala i Merih Demiral.

W Napoli nie wystąpił Fabiana Ruiza.

juvetntusikJuventus pokonał Napoli 2:0 w meczu o Superpuchar Włoch. Gole zdobyli: Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata. Juventus po raz dziewiąty w historii zgarnął Superpuchar Włoch. Chociaż do siatki trafiali Morata i Ronaldo, bohaterem turyńczyków był Wojciech Szczęsny.

Napoli w tym meczu chciało wywalczyć po raz trzeci Superpuchar Włoch, ale Juventus ich ubiegł.

Juventus walczył o 9 tytuł w swej historii , ale nie to było ekcytujące , interesujące tylko trenerzy drużyn znają się z czasów wspólnej gry na boisku, a teraz przyjdzie im walczyć przeciwko sobie. Andrea Pirlo i Gennaro Gattuso wspólnie reprezentowali barwy AC Milanu oraz reprezentacji Włoch.

W spotkaniu o Superpuchar Włoch piłkarze “ Starej Damy “ rozpoczęli pierwszą połowę od agresywnego pressingu. Podopieczni Andrei Pirlo starali się za wszelką cenę utrudniać rozegranie piłki drużynie Napoli .

Już w 3 minucie sfaulowany został Piotr Zieliński, a chwilę potem na murawie leżał zawodnik Juventusu . Od początku wiedzieliśmy więc, że nikt nie będzie w tym meczu odpuszczał i walczył o każde pole .

Po kontrataku, Napoli w 20 minucie wywalczyło rzut wolny. Niestety Insignie nie zdołał zagrozić bramce Juventusu – piłkę posłał prosto w ręce Szczęsnego. Chwilę później niewiele brakowało, by brak komunikacji między Szczęsnym a Danilo doprowadził do utraty bramki. Interwencja obrońcy przeszkodziła bramkarzowi w złapaniu piłki, którą w porę ze strefy zagrożenia wyekspediował stoper.

W 28 minucie jedynie refleks polskiego bramkarza uchronił mistrza Włoch od utraty bramki. Po świetnym dośrodkowaniu piłkę głową uderzył Lozano. Krycie zgubił znów Danilo.

40' Ronaldo chiał sam w tej akcji strzelić gola bo do końca pierwszej połowy było tylko kilka minut swoim stylu strzelił z lewego skrzydła, ale jednak przesadził z mocą uderzenia. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

" Stara Dama " była zdeterminowana , ale mimo przewagi w posiadaniu piłki w czasie pierwszej połowy meczu , nie potrafili zamienić tego na dobrą okazję bramkową. Pierwsza połowa zakonńczyła się remisem 0:0

Atak za takiem Juventusu i w 47 minucie ależ było blisko gola ! Ospina zatrzymuje piłkę na linii bramkowej Strzelał Kulusevski, ale nieczysto trafił w piłkę. To uratowało Napoli.

Za to miało miejsce w 56 minucie meczu niebezpieczne zderzenie Cristiano z bramkarzem Ospiną. Obaj walczyli o piłkę, jednak Portugalczyk wpadł w bramkarza Napoli. Medycy odrazu ruszyli aby pomuc.

Dpoiero pierwsza bramka zobaczyliśmy w tym spotkaniu o Super Puchar Włoch w 64 minucie gdy w posiadaniu był Juventus , a wykonywał rzut rożny i dośrodkowywał Bernardeschi, piłka niefortunnie odbiła się od Bakayoko , a Cristiano wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości posłał mocnym strzałem w bramkę . Ospina nie miał szans.

W 77 minucie Piłkarze Napoli domagają się rzutu karnego. Sędzia sprawdził VAR . Na powtórce widzimy, że McKennie ewidentnie podciął Mertensa. Po sprawdzeniu wszystkiego sędzia orzeka dla Napoli w 80minucie rzut karny.

Lorenzo Insignie nie trafił w bramkę Co za fatalny błąd tego zawodnika.

90+3' Ależ interwencja Ospiny! Zgarnął piłkę na 20. metrze spod nóg McKenniego, minął kolejnego rywala i rozprowadził akcję. Popis bramkarza.

W 95. minucie Wojciech Szczęsny uratował swój zespół przed remisem. Lozano oddał płaski strzał z jedenastego metra, piłka odbiła się od nogi jednego z obrońców i leciała do bramki, ale kapitalną paradą popisał się polski bramkarz. Juventus skontrował Napoli, Morata trafił do pustej bramki i tak kończy się Superpuchar Włoch. Juventus pokonuje Napoli 2:0!

Juventus – Napoli (2:0)

Cristiano Ronaldo (64′), Alvaro Morata (95′)

Juventus: Wojciech Szczęsny – Danilo, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Juan Cuadrado – Weston McKennie, Arthur, Rodrigo Bentancur (Adrien Rabiot 84′), Dejan Kulusevski (Alvaro Morata 84′) – Federico Chiesa (Federico Bernardeschi 46′), Cristiano Ronaldo

Napoli: David Ospina – Giovanni Di Lorenzo, Konstantinos Manolas, Kalidou Koulibaly, Mario Rui (Matteo Politano 84′) – Diego Demme (Fernando Llorente 84′), Tiemoue Bakayoko (Elif Elmas 67′) – Hirving Lozano, Piotr Zieliński, Lorenzo Insignie – Andrea Petagna (Dries Mertens 72′)

Żółte kartki: Cristiano Ronaldo (74′) Piotr Zieliński (89′)