Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 FIBA : Wbici w ziemie. 30 punktów wygrana Polski nad Rumunami.

FIBA : Wbici w ziemie. 30 punktów wygrana Polski nad Rumunami.

Rumuni nie dali rady . Rumunia - Polska 61 : 91 (7:24 , 17:21, 23:26 , 14:20)

Reprezentacja Polski koszykarzy od poniedziałku przebywa w Walencji, gdzie w specjalnej “ bańce ” rozgrywa spotkania trzeciej i czwartej kolejki w grupie A do eliminacji mistrzostw Europy, które odbędą się w 2022 w 128312033 3094149700685287 6044355242611211748 oCzechach, Gruzji, Włoszech i Niemczech.

Polska pokonała Rumunię 91:61 (24:7, 21:17, 26:23, 20:14) . To w trzeciej kolejce w Walencji eliminacji do Mistrzostw Europy Polscy koszykarze wygrywają z Rumunią tak wysoką różnicą bo , aż trzydziesto punktową przewagą .

Polacy zagrali bez niepowołanych zawodników na turniej w Walencji zabrakło Adama Waczyńskiego i AJ Slaughtera, a jeszcze dodatkowo przed spotkaniem PZKOSZ (Polski Związek Koszykówki) poinformował, że z Rumunią nie zagra też Mateusz Ponitka. Trzeba nadmienić iż Mateusz dotarł do Hiszpanii w piątek, po meczu Euroligi w rozgrywanym w czwartek w Wilnie .

Już na na początku meczu było 10:0, a przeciwnicy pierwsze punkty zdobyli dopiero w 7. minucie. Pierwszą kwartę Rumuni pod koniec pierwszej kwarty zaczęli grać lepiej i utrzymali tę tendencję. Punktowali Radu Virna czy Lucas Tohatan, ale nadal to Polacy byli zespołem lepszym.

W 7. minucie, po rzucie zza linii 6,75 m ( za trzy ) Damiana Kuliga 15:0. Rumuni nie trafili pierwszych 12 rzutów i widać było, że przy bardziej agresywnej obronie Polaków mają kłopoty w ofensywie.

Znakomicie spisywał się Michał Sokołowski, a nieźle grał też Kolenda. Pierwszą kwartę i tak Reprezentacja Polski wygrała aż 24:7.

W drugiej kwarcie biało-czerwoni schodzili z bardzo wysoką , aż z dwudziesto jedną punktową przewagą (45:24)

Trener Taylor dał odpocząć w drugiej połowie doświadczonym koszykarzom, szykując się już na poniedziałkową rywalizację z Izraelem. Nie wiadomo, czy w tym spotkaniu wystąpi Ponitka, który czeka obecnie na wynik kolejnych testów. Po przerwie mecz stał się ofensywny i dużo bardziej wyrównany Polski zespół znacznie gorzej wracał już do obrony a Rumunia zyskała pewność siebie w ataku. Przewaga była jednak wciąż wysoka i bezpieczna dla nas i po trzeciej kwarcie było już dla Biało - Czerwonych 71:47.

Czwarta kwarta to niezagrożona przewaga biało-czerwonych. Polacy pokazali, czym wygrali spotkanie defensywą i skutecznością. Polacy powiększyli przewagę, która sięgnęła w 38. minucie , aż 35 punktów (89:54) po akcjach Zyskowskiego i Łączyńskiego. Polacy wygrali walkę pod tablicami 41:37, mieli 19 asyst i o sześć więcej niż rywale tylko dziewięć strat , a Rumuni mieli ich aż 20.

Rumunia - Polska 61 : 91 (7:24 , 17:21, 23:26 , 14:20)

Rumunia: Chris Richard 14, Radu Virna 11, Lucas Tohatan 10, Bogdan Popa 9, Emanuel Cate 7, Rares Uta 6, Ionut Berceanu 2, Stefan Grasu 2, Catalin Baciu 0, Turdo Girbea 0, Mirel Dragoste 0, Mihai Maciuca 0

Polska: Michał Sokołowski 17, Jarosław Zyskowski 13, Karol Gruszecki 9, Michał Michalak 9, Aaron Cel 8, Damian Kulig 7, Tomasz Gielo 7, Łukasz Koszarek 6, Adam Hrycaniuk 4, Łukasz Kolenda 4, Dominik Olejniczak 4, Kamil Łączyński 3

Tabela

pkt M Z P kosze

1. Izrael 6 3 3 0 257:221

2. Polska 5 3 2 1 242:205

3. Hiszpania 4 3 1 2 240:246

4. Rumunia 3 3 0 3 195:262

Na kolejny mecz zapraszamy wszystkich kibiców i fanatyków koszykówki zagrają tym razem z Izraelem , z którym nasi reprezentanci przegrali w pierwszym starciu 71:75. Jeśli Polacy wygrają ten mecz, to będą pewni awansu do EuroBasketu.