INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 2 Kamil Lemieszewski: marzenia to motor napędowy dla życia...

Kamil Lemieszewski: marzenia to motor napędowy dla życia...

Niewiele jest chyba osób w Polsce, które nie kojarzą Kamila Lemieszewskiego – zwycięzcę ostatniej edycji Big Brothera. Ponieważ zainteresowanie jego osobą jest bardzo duże dlatego my postanowiliśmy z nim przeprowadzić wywiad.

 Kamil przyjechałeś do Wielkiej Brytanii kilka lat temu, mając za sobą doświadczenia aktorskie w Polsce. grałeś różne role i byłeś rozpoznawalnym w Polsce modelem, czemu więc nagle zdecydowałeś się wyjechać i szukać szczęścia na angielskim nieznanym gruncie?

Sytuacja była klasyczna i prosta, klienci opóźniali się z płaceniem faktur albo ich niepłaceniem. Poza tym także monotonia w branży. Wiec zdecydowałem wyjechać do najbliższego kraju, gdzie są kręcone filmy światowe/hollywoodzkie, czyli do Londynu.

Jak to się stało, że nie pracując w zawodzie aktora w Anglii dostałeś role w anglojęzycznych produkcjach? Od czego zaczãleś? W Polsce byłeś kimś a w Wielkiej Brytanii?

Zawsze byłem i jestem kimś - Kamilem Atyllã Lemieszewskim - tutaj - Kamil Atylla Lemie. W Londynie zacząłem od zmywaka i bycia barmanem, sprzedawcą w sklepie i stylistą. Po kilku latach udało się przekonać rasistowskich Brytyjczyków, że potrafię grać i pozować, po czym dostałem propozycje do castingów więc w przerwach obiadowych zamiast jeść, biegałem na konkursy aż się udalo. a później już było łatwiej...

Co pozwoliło Ci przebić się do świata filmu, w mieście liczącym cztery razy więcej ludzi niż ma Warszawa?

Kamil lemieszewskiSądzę że przede wszystkim moja osobowość i opór w dążeniu do celu. Pomimo kilkuset porażek i wysłanych dziesiątek listów elektronicznych nic się nie działo aż ktoś wreszcie przeczytał mój e-list i obejrzał moje zdjęcia - co zaowocowało. Ale wcześniej nie miałem ładnego portfolio wiec sam produkowałem sesje zdjęciowe, żeby ten mój album był bogaty i ładny.

Czy możesz powiedzieć jak się pracuje z wielkimi reżyserami?

To są normalni ludzie, większość o bardzo wysokim ego a w dodatku maja dużą odpowiedzialność finansową oraz artystyczną w związku z realizowanymi projektami co sprawia są drażliwi. Do każdego więc trzeba podchodzić indywidualnie i wyczuć co można a co nie. Przykładowo przy Rocketman grałem pielęgniarza, który ratował życie Eltona Johna a wszytko co medyczne było źle przygotowane a pozostali aktorzy nie mieli zielonego pojęcia o pomocy medycznej i jeżeli by ktoś z medyków zobaczył na ekranie jak pracujemy to by wyśmiał film. Zatem stanowczo zakomunikowałem reżyserowi i kierownikowi produkcji, że to musi inaczej wyglądać - przez co były awantury, że się wtrącam w nie swoje sprawy... ale w końcu postawiłem na swoim i wyszło należycie a reżyser i Everton przeprosili mnie za to ze się unieśli na mnie. Zaś przy Jurajskim Świecie 2 aktor źle mówił po rosyjsku wiec zakomunikowałem to jemu i reżyserowi co zaowocało tym, ze stałem się instruktorem jezyka rosyjskiego. I wszyscy byli wniebowzięci.

Gdybyś miał powiedzieć co jest Twoim największym osiągnięciem w życiu? Z czego naprawdę tak wewnętrznie jesteś dumy to co by to było?

Och jest tego wiele! Chociażby to, ze żyje i chodzę po tylu kontuzjach. To że spotkałem cudowną kobietę z która bardzo się kochamy. To że udało się mi zrealizować cele i marzenia z młodzieńczych lat: zagrać w hollywoodzkich produkcjach, że zaś sam zaczynam produkować filmy oraz to, że jestem szczęśliwym człowiekiem i ciesze się życiem. To że mogę pomagać i inspirować innych oraz przekazywać pozytywna energię do tworzenia i życia a także to, że się nie poddaje mimo przeciwności losu i realizuję to co sobie założę.

Powiedziałeś pomagać i inspirować ludzi jak to robisz? Samym byciem sobą inspirujesz ludzi czy też robisz coś w tym kierunku - pomagasz, pokazujesz drogę czy tłumaczysz by uwierzyli w marzenia?

Po projekcie BB dowiedziałem się od ludzi, widzów i fanów, że moje działania, ćwiczenia a także ta niezłomność i niepoddawanie się przeciwnościom losu w dażeniu do marzeń są dla innych inspiracja. Kiedy ktoś chce, pokazuje drogę jak działać co zrobić czy nad czym popracować -

lubię widzieć radość na twarzach ludzi . Bardzo ważne jest to, żeby swoje marzenia przekłuć na cele i je realizować z radością w sercu. Przed chwilą kiedy kiedy odpowiadałem na pytania wywiadu podeszła do mnie 12-letnia dziewczynka i rzeka szekla do mnie " Panie Kamilu dziękuje Panu za to, że Pan jest. Odmienił Pan moje życie i jest Pan moim autorytetem. Przed Big Brotherem kiedy ktoś na mnie krzyczał to uciekałam w kát i płakałam. Teraz po oglądaniu Pana, nauczyłam się być silna i nie ulegać wpływom nienawiści czy hejtu oraz manipulacjom takim jak przez Wielkiego Brata i mowie takim ludziom, żeby poszli sobie gdzie indziej albo ich zwyczajnie nie słucham."

Wierzyc marzenia to jest sposób na pokonanie trudności? Co byś jednak powiedział tym, którzy próbują i nie wychodzi im?

Ważne jest to żeby mieć marzenia, bo jakże smutne i pragmatyczne byłoby życie kiedy ludzie by nie marzyli tylko konsumowali życie. Marzenia to ojcowie wynalazków, przygód i wielu innych pięknych spraw. Marzenia to motor napędowy dla życia... Dla tych co lubią marzyć a nie chce im się działać to będą to marzenia w strefie chmur, nieosiągalne a dla innych którzy przerobią je w cele to jest to czas w którym się spełniają marzenia na które się cieżko pracowało. Kiedy ktoś bardzo chce i jest w stanie się wysilić na " te gwiazdkę z nieba" to prędzej czy później ltrzyna dotrze do tego celu. Zatem ważne jest, zęby się nie poddawać i jak coś się nie uda to spróbować jeszcze raz trochę w inny sposób ;)

Mając za sobą spore doświadczenie aktorskie w dużych produkcjach zdecydowałeś się wziąć udział w programie Big Brother? Czemu? Dla popularności?

Akurat był casting , dostałem się do projektu. Źle zrozumiałem jakie jest wynagrodzenie i ten błąd zainteresował mnie udziałem w programie. Dopiero w połowie projektu zrozumiałem, że wynagrodzenie jest kiepskie ale już z rozpędu zostałem w grze. A mnie chodziło o zabawę i zabawianie publiczności. Często w życiu nie chodzi o pieniądze, ale o radość z życia.

Przenosisz się do Polski? Myślisz, że zostając w Londynie nie osiągnąłbyś więcej? Jesteś już przecież tu zadomowiony. Znasz ludzi i co ważniejsze oni Ciebie znają.

Uważam, że w Polsce mam dwa serca - Ewę i patriotyczne. Czuję się tam dobrze, jestem wśród swoich i na ziemi moich dziadków. Co prawda Anglia i Wielka Brytania też do nas należała i jest tutaj wielu Polaków ... ale to inna historia.

Tutaj można zobaczyć niektóre z fragmentów filmów w jaki wystąpił Kamil.


Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się