INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 2 Londyn: premiera filmu Hurricane

Londyn: premiera filmu Hurricane

Premiera filmu Hurricane miała miejsce w Londynie. Na premierze pojawiło się około 300 osób, w tym oczywiście producenci i aktorzy grający w filmie.

 Hurricane to opowieść o bohaterskich polskich pilotach z Dywizjonu 303, najskuteczniejszego dywizjonu lotniczego w Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej. Historia polskich lotników opowiedziana jest dość rzetelnie. Nie zabrakło także wątku romansowego, który był dodatkowo uwypuklał losy polskich lotników.

 

Film któremu sporo brakuje do wysokobudżetowych produkcji rodem z Hollywood jest jednak zrobiony bardzo solidnie. Jego ogromną zaletą jest to, że pokazuje nastawienie dwóch narodów polskiego i brytyjskiego do wojny. Sami jesteśmy ciekawi reakcji Brytyjczyków na ten film.

W filmie zagrał między innymi Iwan Rheon znany z Gry o tron. Orpócz niego na ekranie pojawili się: Stefanie Martini, Marcin Dorociński, Filip Pławiak, syna Mela Gibsona – Milo Gibson oraz Kamil Lipka.

 Podczas premiery filmu zapytaliśmy Kamila Lipkę, absolwenta Wyżeszj Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w jaki sposób trafił do filmu i w jaki sposób się przygotowywał do roli.

 “Na casting do filmu skierował mnie mój poprzedni agent. Poszedłem, wygrałem i takimi oto sposobem znalazłem się w obsadzie. Moja rola jest niema, jednak spędziłem na planie prawie cały miesiąc z przerwami (ok15dni zdjęciowych). Zanim jednak znalazłem się na planie filmowym przygotowywałem się jakiś czas do roli. Szukałem filmów na YouTube, oglądałem filmy z czasów wojennych oglądałem wywiady z pilotami starałem się pogłębić moją wiedzę z czasów 2 wojny światowej. W rolę łatwo się „wkręciłem” gdyż na planie panowała miła atmosfera wszyscy byliśmy jak rodzina i mając bardzo ciężkie buty i kostium wyobraziłem sobie zmęczenie jakie towarzyszyło pilotom walczącym podczas wojny” - tak o swoich przygotowaniach do filmu opowiadał jeden z jego odtwórców Kamil Lipka.

 Zdjęcia: Marcin Libera


Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się