Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 1 CHAMPIONS LEAGUE : Manchester City i Chelsea w finale wygrały półfinały Ligii Mistrzów Manchester City - Paris Saint Germain 2:0, Chelsea - Real Madryt 2:0 .

Tak doszliśmy do finału po półfinałowych meczach Champions League . To był kolejny rok z wirusem covid19 oby już nie było takich rozgrywek , które odbywaja się w tak niesprzyjającym czasie.   Manchester, który przez ostatnie lata potykał się w ćwierćfinale Ligii Mistrzów w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami, wreszcie mu się udało i jest w wielkim finale Champions League może wygrać nawet Puchar Europy. "The Citizens" w Anglii regularnie walczą o mistrzostwo, jednak na arenie międzynarodowej sukcesu nie osiągneli i im brakuje .To może się zmienic już nie długo w historii piłki noznej

186498659 144334994375978 4780078904082840021 n "The Citizens" to dziewiąty zespół z Anglii, który zagra w finale Champions League lub w UEFA Europa League   . Wcześniej na tym etapie występowały takie zespoły jak : Liverpool FC, Manchester United, Nottingham Forest, Chelsea, Aston Villa, Leeds United, Arsenal i Tottenham Hotspur. Od sezonu 1992/93, czyli od ery Champions League, w ostatnim spotkaniu rozgrywek wystąpiło pięć klubów z Premier League.

W 11 minucie Ederson doskonałym długim podaniem uruchomił Zinczenkę, ten pomknął lewą stroną i dograł przed pole karne do Kevina De Bruyne. Strzał Belga został zablokowany, ale piłka trafiła do Riyada Mahreza, który dał prowadzenie gospodarzom.

Po kilku chwilach PSG było bliskie wyrównania, ale w 17. minucie Marquinhos po dośrodkowaniu Di Marii uderzył z główki, ale trafił w poprzeczkę. Po 120 sekundach Argentyńczyk nie trafił do pustej bramki, nie wykorzystując wyjścia Edersona.

18' Ederson szybkim podaniem uruchomił Bernardo Silvę, ale temu natychmiast piłkę zabrał Di Maria. Argentyńczyk zza pola karnego przestrzelił o pół metra, choć miał właściwie całą bramkę pustą.

45'+2 Mahrez kąśliwie uderzył z prawej strony z ostrego kąta, jednak Keylor Navas obronił. Dobijał Bernardo, ale jego techniczny strzał podbił głową Presnel Kimpembe i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

54' Potężny strzał z dystansu Fodena, ale piłka poleciała w środek bramki i Navas zdołał ją odbić.

Z kolei jak już była 63 minuta Manchester City zawodnicy przeprowadzili kontratak De Bruyne podał prostopadle na lewą stronę pola karnego do Phila Fodena, ten odegrał na dalszy słupek, gdzie Mahrez miał przed sobą pustą bramkę.

69' Wyjątkowo chamskie zachowanie Di Marii. Argentyńczyk już za linią boczną spierał się z Fernandinho i w pewnym momencie... bardzo mocno stanął rywalowi na stawie skokowym. Kuipers pokazał mu od razu czerwoną kartkę i jeszcze sprawdził sytuację za pomocą VAR, ale właściwie nie było po co.

Jeszcze próba ataku w 77 minucie "The Citizens" napewno nie zaspokoili apetytu dwoma golami podopieczni Pepa Guardioli. Słupek! To Phil Foden strzelił minimalnie niecelnie zza pola karnego. Keylor Navas mógł po raz trzeci w rewanżu i po raz piąty w dwumeczu sięgnąć po piłkę do siatki.

W samej końcówce zrobiło nam się ponownie goracą i nerwowo w meczu bo drużyny zaczeły się ostro faulować tak jak w 87minucie otrzymał żółtą kartkę Presnel Kimpembe za bardzo ostry wślizg w nogi Gabriela Jesusa.

PSG jeszcze próbowąło strzelic goila , ale w 88 minucie podanie Moise Keana do Neymara. Brazylijczyk ponownie nie znalazł miejsca do oddania strzału i zdecydował się na podanie do ustawionego Marquinhosa.

Za to w 89 miucie Żółtą kartkę otrzymał Danilo Pereira za staranowanie przeciwnika.

Pod koniec pierwszej połowy cały zespół Guardioli umiejętnie bronił się przed paryżanami, stosując wysoki pressing.

Liga Mistrzów pomiędzy Manchester City i Chelsea FC będzie to trzeci finał z angielskimi drużynami. Manchester City będzie grał po raz pierwszy w swojej historii o ten Puchar Europy. Dotychczas w dorobku ma tylko jedno kontynentalne trofeum ” Puchar Zdobywców Pucharów “ z 1970 roku. Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 29 maja w Turcji w Stambule  na stadionie Ataturka z Chelsea z Londynu .

Pep Guardiola po kilku latach niepowodzeń w końcu stanie przed szansą zdobycia z Manchesterem City o Pucharu Europy. Otanim razem zdobył to trofeum z Barceloną w latach 2009 i 2011 roku troche czasu mineło . Z kolei nie udało mu się zdobyć teg z Bayernem Monachium. Może teraz wywalczy te niesamowite trofeum Europy .

W drugim meczu Chelsea FC - Real Madryt Londyńczycy byli górą na swoim terenie i   awansowali do finału Ligi Mistrzów, w którym zagrają z Manchesterem City. W rewanżowym meczu półfinałowym londyński zespół pokonał u siebie Real Madryt 2:0. W ubiegłym tygodniu w na Santiago Bernabéu w Mdrycie był remis 1:1.

Londyńczycy do rewanżowego meczu przystępowali z dość korzystnym wynikiem z pierwszego spotkania, ale to Real choćby z racji doświadczenia i sukcesów w tych rozgrywkach wydawał się faworytem. Tymczasem podopieczni trenera Thomasa Tuchela po raz kolejny potwierdzili, że w obecnym sezonie Ligii Mistrzów radzą sobie znakomicie.

Chelsea - Real Madryt 2:0 (1:0).   (3:1)

Bramki: Timo Werner (28), Mason Mount (85).

Pierwszy mecz - 1:1; awans - Chelsea.

Chelsea: Edouard Mendy - Andreas Christensen, Thiago Silva, Antonio Ruediger - Cesar Azpilicueta (88. Reece James), N'Golo Kante, Jorginho, Ben Chilwell - Kai Havertz (90.+4 Olivier Giroud), Timo Werner (67. Christian Pulisic), Mason Mount (89. Hakim Ziyech).

Real: Thibaut Courtois - Nacho Fernandez, Eder Militao, Sergio Ramos, Ferland Mendy (63. Federico Valverde) - Toni Kroos, Casemiro (76. Rodrygo), Luka Modric - Vinicius Junior (63. Marco Asensio), Karim Benzema, Eden Hazard (89. Mariano Diaz).

Manchester City - Paris Saint Germain 2:0     ( 4-1)

Bramki: Mahrez (11', 63`)

Di María Czerwona kartka: (69')

Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Manchester City.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Ruben Dias, Ołeksandr Zinczenko - Bernardo Silva (82. Raheem Sterling), Fernandinho, Ilkay Gundogan - Riyad Mahrez, Kevin De Bruyne (82. Gabriel Jesus), Phil Foden (85. Sergio Aguero)

PSG: Keylor Navas - Alessandro Florenzi (75. Colin Dagba), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Abdou Diallo (83. Mitchel Bakker) - Ander Herrera (62. Julian Draxler), Leandro Paredes (75. Danilo) - Angel Di Maria, Marco Verratti, Neymar - Mauro Icardi (62. Moise Kean)