Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 1 PKO BP EKSTRAKLASA: TO JUŻ 200 – setne . WIELKIE DERBY KRAKOWA .CRACOVIĄ – WISŁA KRAKÓW 1: 1 Felicio Brown Forbes (61’), Pelle van Amersfoort (85’)

Derby Krakowa to wyjątkowe święto dla kibiców z obu stron Błoń. Fani Cracovii i Wisły niestety nie mogli w tym meczu 4 grudnia zasiąść na trybunach na stadionie przy ulicy Józefa Kałuży .

Zawsze w Krakowie jak mieszkałem to były wielkie korki od ulicy Focha , Józefa Piłsudskiego czy to cracoviaczkiSalwatorskiej lub przy Alejach Adama Mickiewicza oraz 3 Maja stare dobre czasy . Ja w tym czasie sędziowałem czy byłem trenerem w innych klubach Krakowskich mieliśmy duże trudności z przemieszczaniem się po Krakowie bo były “Wielkie Derby” . Teraz jak jest pandemia korona wirusa to widzimy , że wszyscy oglądają te wielkie spotkania “ Derby Krakowa “ w telewizji i nie ma żywej duszy w Krakowie . Piłkarze "Białej Gwiazdy" i "Pasów" w tym meczów męczyli się i było dużo błędów z jednej i z drugiej strony w meczu o tak wysoką stawkę jaką była wygrana w Krakowie.

Wisła w pierwszych fragmentach imponowała wysokim pressingiem i ofensywną grą. W 1. minucie niecelnie główkował Adi Mehremić.

Skoleji w  5 minucie  groźny atak  z rzutu wolnego dośrodkował Yaw Yeboah, ale Karol Niemczycki był czujny w bramce i zbił piłkę na rzut rożny.

ciekawą i agresywną  akcję Cracovia przeprowadziła  w  35. minuty. Na strzał z rzutu wolnego ze znacznej odległości zdecydował się Florian Loshaj, ale Mateusz Lis spokojnie złapał piłkę.

Najlepsza akcja pierwszej połowy należała do Wisły. To w 37. minucie po wrzutce Jeana Carlosa w polu karnym „Pasów” było spore zamieszanie, w którym nieźle odnalazł się Michal Frydrych. Jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował jednak Cornel Rapa. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Druga odsłona pokazała kilka ciekawych sytuacji jak we własnym polu karnym Adi Mehremić przyjmował piłkę w okolicach ramienia i gospodarze domagali się rzutu karnego.
Po analizie VAR sędzia Daniel Stefański zdecydował jednak o braku „jedenastki”.

Jeszzce ciekawsza sytuacja nastąpiła w 60. minucie dla gości gdzie Felicio Brown Forbes został sfaulowany w „szesnastce” Cracovii przez Dawida Szymonowicza. Tym razem arbiter nie miał wątpliwości i Wisła stanęła przed szansą.

Do piłki podszedł sam poszkodowany ( Felicio Brown Forbes (61’) i pewnym strzałem pokonał Niemczyckiego. Dla Forbesa to trzeci gol w sezonie. Napastnik „Białej Gwiazdy” zapisał się w tym meczu.

Potem nie dobra sytuacja się wydarzyła u gości , a dokładnie zawodnik “ Białej Gwiazdy” Felicio po raz drugi faulował niesportowo , bardzo ostry faul który wydarzył się w 67. minucie, w momencie wyskoku przejęcia piłki Forbes z numerem 99 uderzył łokciem w twarz i w głowę zawodnika gospodarzy z numerem 3 ale tym razem , bo zobaczył czerwoną kartkę i przedwcześnie opuścił plac gry.

W 73. minucie dobrą akcję przeprowadził Thiago, ale uderzył nad bramką.

Następną akcję mieliśmy w za moment z dystansu próbował strzelał Sergiu Hanca, ale się pomylił.

Mogli jeszcze zmienić wynik , a taka akcja się wydarzyła w 78. minucie omal nie wpadła tak mało brakowało koło bramki był Filip Piszczek, ale instynktowną paradą popisał się Mateusz Lis.

„Cracovia napierała na bramkę Wiślaków aby wyrównać i taka sytuacja się nadarzyła ponownie w 85. minucie. W pole karne wstrzelił piłkę Hanca, a Pelle tylko dostawił głowę. Lis nie miał szans, a Holender cieszył się z trzeciej bramki w sezonie gospodarze wyrównali stan na 1:1 .

Za to w 89. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu Van Amersfoorta w znakomitej sytuacji znalazł się Michał Siplak. Boczny obrońca Cracovii z kilku metrów posłał piłkę nad bramką.

Oczekiwania są naprawdę duże. Peter Hyballa to nie pierwszy lepszy trener z łapanki ani stały bywalec ekstraklasowej karuzeli, a teoretyk futbolu i osoba, która ma swoją filozofię i stara się wcielać ją w życie. Niemiecki szkoleniowiec już na pierwszej konferencji zapowiedział, że zamierza grać ofensywnie.

Cracovia - Wisła Kraków 1:1
Felicio Brown Forbes (61’), Pelle van Amersfoort (85’)
Stadion Cracovii : Bez kibiców

CRACOVIA: Niemczycki; Rapa, Szymonowicz, Marquez Alvarez, Siplak, Loshaj, Sadiković, Fiolić, Hanca, Van Amersfort, Rivaldo Junior.

Ławka: Wilk, Lusiusz, Dimun, Thiago, Piszczek, Zaucha, Ferraresso, Gardawski, Vestenicky.

WISŁA KRAKÓW: Lis; Sadlok, Mehremić, Frydrych, Szot, Żukow, Kuveljić, Plewka, Yeboah, Brown Forbes, Jean Carlos.

Ławka: Buchalik, Basha, Mak, Boguski, Beqiraj, Hoyo-Kowalski, Gruszkowski, Abramowicz, Savić.