Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 1 U21: Remis w Bristolu Anglia – Polska 1 : 1. Na stadion przybyła rekordowa liczba polskich kibiców!

U21: Remis w Bristolu Anglia – Polska 1 : 1. Na stadion przybyła rekordowa liczba polskich kibiców!

Na stadionie w Bristolu rozegrano mecz reprezentacji Polska – Anglia w kategorii U21. Kibiców przybyło na ten mecz, aż 25,119 tysięcy!

Trener Reprezentacji Polski Michniewicz musiał radzić sobie bez Roberta Gumnego oraz Szymona Żurkowskiego. Ponadto kontuzje wykluczyły z gry Kamila Pestkę oraz Pawła Bochniewicza. Z kolei Aidy Boothroyd nie mógł skorzystać z usług Calluma Hudsona-Odoia.

DSC 2649 1Anglicy szybko narzucili Polakom swoje warunki gry, grali mądrze skrzydłami podania szły od nogi do nogi po obwodzie, od lewej strony do prawej strony. Gdy nie wychodziło zaskoczenie ataku przechodzili połową boiska i wtedy konstruowali szybki atak podając na jedno dotknięcie piłki .

W 7 minucie lewym skrzydłem Anglia przeprowadzała atak i Jaya Dasilvy podał długie podanie w pole karne. Piłka minęła 3 polskich obrońców i doszła do Reissa Nelsona. Ten po dotknięciu piłki zrobił zwód , zawinął prawą nogą piłkę i minął wybiegającego z naprzeciwka bramkarza Polski Kamila Grabara i podał do Dominic Calvert – Lewin , który strzeli lewą nogą do pustej bramki 1:0 dla Angli .

Anglia nadal konstruował swobodnie ataki i dobrze utrzymywała się przy piłce. Nasza reprezentacja dobrze się broniła i nie straciła kolejnego gola, mimo że próbował do strzelić Nelson, ale uderzył obok bramki, Kolejne duże zagrożenie dla naszego polskiego zespołu pojawiło się w 18 minucie gry, gdy Jonjoe Kenny uderzył bardzo mocnym strzałem z daleka, sprzed pola karnego ale bramkarz Kamil Grabara obronił to fantastycznie .

Anglicy utrzymywali się o wiele dłużej przy piłce i cały czas konsekwentnie konstruowali atak pozycyjny na naszej połowie. Polacy, jeśli już udało im się stworzyć dobra akcję i przejść do ataku z piłką na połowę rywala, to niestety nie udawało się zagrozić bramce Angusa Gunna.

W 34 minucie Adam Buksa na prawym skrzydle od linii bocznej minął Lloyd Kelley i podał do Bartka Kapustki, naszego kapitana. Ten przyjął piłkę lecz z prawej strony z boku został popchnięty przez Ademola Lookman i został faulowany. W odległości około 22 metrów do rzutu wolnego podszedł Sebastian Szymański (grający obecnie na pozycji pomocnika w Legii Warszawa) uderzył bardzo mocno lewą nogą piłkę podkręconą i ta wpadła w samo okno bramki. Zremisowaliśmy 1:1.

W drugiej połowie Polacy już lepiej zagrali w obronie . Anglicy próbowali nadal dominować lecz nie udawało się im strzelić bramki . Najlepsza taką akcje mieli gdy Kristian Bielik zablokował strzał napastnika i piłka odbiła się od jego nóg poza pole karne i Kiren Dowell przyjął tą piłkę i strzelił obok bramki w lewy róg. Z 16 metra jeszcze uderza Phill Foden w prawy bok lecz piłka przeszła nad bramką . Polacy stworzyli dogodną akcję w 56 minucie. Dobrze przeprowadzony atak i Adam Buksa był o krok by strzelić gola, lecz w ostatniej chwili powstrzymał go rywal Fikayo Tomori.

W 68. minucie Kenny uderzył z prawego ostrego kąta, piłkę, ta odbiła się rykoszetem od obrońcy Pawła Stolarskiego, który zablokował strzał i piłka poleciała w innym kierunku ,lecz Grabara jeszcze obronił ten strzał i piłka odbiła się od lewego słupka.

W doliczonym czasie Polacy mieli rzut rożny i Karol Świderski, zagłówkował obok bramki Agnusa Gunna To zagranie mogło zmienić wynik na korzyść naszej reprezentacji w ostatnich sekundach.

Reprezentacja Polski do lat 21 zagra w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w czerwcu we Włoszech i San Marino. W tych Mistrzostwach bierze udział 12 najlepszych drużyn z Europy . Nasza Reprezentacja zagra w grupie A z takimi drużynami jak Włosi , Belgia , Hiszpania. Pozostałe grupy to w grupie B zagraja Niemcy , Dania , Serbia , Austria, a ostatniej Grupie C mamy drużyny jak Anglia , Francja , Chorwacja, Rumunia.

Anglia U21 - Polska U21 1:1 (1:1)

Bramki: Dominic Calvert-Lewin 13 - Sebastian Szymański 34

Anglia: Gunn - Kenny, Tomori, Kelly, Dasilva - Maddison, Dowell (80. Choudhury), Foden (72. Davies) - Lookman (72. Barnes), Calvert-Lewin (72. Solanke), Nelson (72. Gray)

Polska: Grabara - Fila, Wieteska, Bielik, Stolarski - Piotrowski, Dziczek, Kapustka - Michalak (62. Gąska), Buksa (73. Świderski), Szymański (80. Wdowiak)