Jesteś tutaj: Informacje24 5 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1

Bohaterem „Białej Gwiazdy” Rafał Pietrzak dał zwycięskiego gola nad Pogonią Szczecin 2:1 WISŁA KRAKÓW – POGOŃ SZCZECIN 2:1 (1:1)

Sobotę 16 lipca o 18:00 odbyła się pierwsza kolejka Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała z Pogonia Szczecin 2 :1 i zdobyły swoje pierwsze 3 punkty na własnym terenie w Krakowie. Dariusz Wdowczyk jako szkoleniowiec Wislaków okazał się lepszy od trenerem Kazimierza Moskala. Nowe ustawienia trzema stoperami przez Wdowczyka . Białą Gwiazda weszla w ten mecz lepiej , agresywniej w ataku i juz prowadzenie zdobyli po trzech minutach . Pół boiska przebiegł lewą stroną Patryk Małecki i zagrał w pole karne , a tam piłka trafia do Pawła Brożka który strzelił swojego pierwszego gola w sezonie 2016 /2017 i tym samym nie dał szans bramkarzowi Pogoni Jakubowi Słowikowi do obrony jego strzału . Dobra pierwsza połowa Wiślaków , a wykonanie Pogoni niepewne w pewnych momentach . Brozek powinien strzelić jeszcze jednego gola w tej połowie ale nie trafiał na pusta bramkę . Swoja okazję marnowali równiez rywale Michał Miskiewicz sam na sam z Łukaszem Zwolińskim równiez miał szanse na strzelenie wyrównujacego gola ale nie wychodziło coś przez cały mecz i Adam Gyurcso tez miał kilka sytuacji do strzelenia bramki. W 33 minucie gry pierwszej połowy zdołała Pogoń dogonić Wisłę i strzeliła gola wyrównującego , a strzelcą był Jarosłąw Fojut . Druga połowa rozpoczeła sie pod dyktando Wislaków i tak w 62 minucie Brożek miła mozliwosć strzelenia gola dla Białej Gwiazdy lecz został powstrzymany przez obronców Pogoni. W 62 minucie Słowik popełnił bład gdy miał interwencję piąstkował w kierunku swojej bramki ale w tempie naprawił ten bład. Gdy w 66 minucie po dtronie gospodarzy miała grożna sytuacja Pogoni Gyurcso strzelił mocno w stronę bramki i Miskiewicz obronił płaski strzał. Ponownie cztery minuty pózniej bramkarz Wiślaków uratował bardzo niebezpieczną sytuację po akcji łukasza Zwolińskiego gdy ten sam na sam z bramkarzem uderzył z siedmiu metrów na bramke gospodarzy , a Miskiewicz odbił tak szczęsliwie w tej akcji nogami. W 82 minucie czasu gry Biała Gwiazda dostała po faulu rzut wolny. Do rzutu wolnego podszedł Rafał Pietrzak , który wszedł na boisko w 69 minucie uderzył tak perfekcyjnie piłkę, że ta przeleciała nad murem i przy lewym słupku wpadła do siatki. Kibice Białej Gwiazdy oszaleli trybuna wybuchła wielką radością i nie mogli przestać Wislacy tym golem zdobyli swoję 3 punkty na początku sezonu aby tak dalej nas zaskakiwali wtym sezonie piłakrze Białej Gwiazdy.Wisła: Miśkiewicz - Bartosz, Uryga, Cywka, Sadlok, Mójta (69. Pietrzak) - Drzazga (46. Boguski), Brlek, Małecki (75. Zachara) - Brożek, OndrasekPogoń: Słowik - Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski (65. Delev) - Nunes, Matras (88. Kitano), Murawski, Drygas, Gyurcso - Zwoliński (83. Kort) Żółte kartki: Fojut, Zwoliński, Czerwiński Sędziował: Paweł Gil z Lublina