Jesteś tutaj: Informacje24 Regulamin 7 Nie do zatrzymania! BOSTON CELTICS rządzi w NBA. 14 ZWYCIĘSTW Z RZĘDU.

Porażka Warriors! Ulegli mimo prowadzenia w trzeciej kwarcie różnicą 17 punktów. Od sezonu 2014/15, kiedy ich trenerem został Steve Kerr, "Wojownicy" zwycięsko zakończyli wcześniej wszystkie 77 meczów wyjazdowych, w trakcie których wygrywali co najmniej 15 punktami.

Zawodnicy Boston Celtics byli kreatywni i mieli wiecej pomysłów na grę oraz grali twardą fizycznie koszykówkę w tym spotkaniu.

"Mimo kiepskiej skuteczności długo kontrolowaliśmy przebieg gry. Później jednak zaczęliśmy zawodzić jeszcze w obronie" – stwierdził rozgrywający Warriors Stephen Curry w wywiadzie dla Canal Plus.

Curry trafił tylko trzy z 14 rzutów z gry, a Celtics udało się jeszcze opanować jego partnera na obwodzie Klaya Thompsona. On miał jedynie pięć trafień na 18. W obliczu ich problemów 24 punkty Kevina Duranta nie pomogły wtgrać tego spotkania.

Golden State w tym dniu miała problem ze skutecznością rzutową (32,9 procent), bohaterem meczu został Jaylen Brown. 21-latek zdobył 22 punkty. Kyrie Irving dołożył 16, z czego 11 w ostatniej kwarcie.

W Konferencji Wschodniej za plecami Celtics są Detroit Pistons (10-4), a na trzeciej pozycji sklasyfikowano drużynę Marcina Gortata - Washington Wizards (9-5).

Warriors (11-4) na Zachodzie zajmują drugie miejsce. Prowadzi ekipa Houston Rockets (12-4), która w drugim czwartkowym meczu rozbiła na wyjeździe Phoenix Suns 142:116. Goście w pierwszej połowie zdobyli aż 90 punktów, co jest wyrównaniem drugiego najlepszego wyniku w historii NBA. Rekordzistami pozostają... Suns. 27 lat temu "Słońca" w starciu z Denver Nuggets po dwóch kwartach miały na koncie 107 punktów.

Boston Celtics - Golden State Warriors 92:88 (18-28, 24-19,26-21,24-20)