Jesteś tutaj: Informacje24

Artykuły

SUZUKI PUCHARPOLSKI : Trzeci Puchar Polski Zielonej Góry nie mieli sobie równych.

MVP finału w Turnieju ;Pucharu otrzymał Gabriel Lundberg z Zielonej Góry . Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 86:73 (24:16, 24:15, 16:20, 22:22.)

W Turnieju o Suzuki Pucharu Polski w Lublinie dużo się działo i nie brakło nam emocji i walki oraz zmagań przez dokładnie cztery dnii w zielnak pucharHali Globusa w Lublinie. Ostatecznie zwycięzcą Suzuki Pucharu Polski została Enea Zastal Zielona Góra, która w finale pokonał PGE Spójnie Stargard 86:73.

Zielona Góra nie mieli sobie równych w tym turnieju o Suzuki Pucharu Polski. W niedzielę po raz trzeci wygrali w lubelskiej hali Globus i zdobyli pierwsze krajowe trofeum w tym roku. Wcześniej wygrali w 2015 i 2017 roku.

Chciałbym przypomnieć naszym czytelnikom , że ostatnie cztery lata Puchar Polski odbyły się w warszawskiej hali na "Ursynowie". Teraz drożyny rozegrały go w Lublinie.

Co było interesujące dużą niespodzianką w tegorocznym Pucharze zabrakło zwyciężcy z poprzedniego sezonu Anwilu Włocławek .

Po niespełna 30 sekundach meczu pierwszej kwarty pierwsze punkty zdobył Blake Reynolds, a po dwóch udanych akcjach Gabriela Lundberga i Zastal już prowadził 6:1. Spójnia zaczęła odrabiać straty akcjami trzypunktowymi . Za to w 5. minucie Raymond Cowels niespodziewanie dał swojej drużynie prowadzenie na 12:9. Trzy minuty później rywale byli już lepsi o sześć punktów (18:12). Pierwsza kwarat zakończyła się wygraną Zielonej Góry 24:16.

Zastal dominował i zmusił rywali do błędów , walczyli pod koszami, trafiali, przechwytywali złe podania Spójni. Rywal się bronił starali się rzucać do kosza z rożnych pozycji tak jak dwie kolejne trójki Filipa Matczaka ale Zastal cały czas kontrolował mecz i krok po kroku się oddalał. Po trafieniu za trzy Rolandsa Freimanisa i potych rzutach wynik był na tablicy już do końca kwarty 48:31 dla Zielonej Góry.

Trzecia kwarta zaczęła się ciekawie i na pewno było dużo walki zaciętej . Spójnia Stargard szybko przekroczyła limit pięciu przewinień i Spójnia szybko po każdym błędzie była karana rzutami wolnymi . Stargard choć przegrywał w trzeciej kwarcie już 32 do 50, nie rezygnowali z walki. Nieźle bronili, ale nie potrafili tej defensywy "przełożyć' na udane w akcje w ataku, na co uwagę podczas każdej przerwy zwracał ich trener Marek Łukomski. Po akcjach Baylee Steele'a i Jay Threatta zespół PGE zmniejszył straty do ośmiu punktów . Gudula trafiał ale różnica była znaczna, ale tylko 53:45. To oznaczało, że rywal odrobił w ciągu kilku minut dziewięć punktów. Trener Żan Tabak wziął czas i zespół odzyskał kontrolę nad spotkaniem. Odpowiedź Zastalu była jednak błyskawiczna rzuty z dystansu kapitana Łukasza Koszarka i Freimanisa oraz kontrataki Lundberga dały ponownie bezpieczna przewagę. Jeszcze raz za trzy trafiał Freimanis. Po jego trójce przed czwartą kwartą wygrywali już 13 punktami ( 64:51).

W ostatniej kwarcie Zielona Góra kontrolowała sytuację na parkiecie, a popis umiejętności dał Lundberg. Nawet później jeśli rywal potrafił odrobić kilka punktów szybko odskakiwali . Trochę gorąco zrobiło się po trójce Jay Threatta w 37 min bo była tylko różnica sześciu punktów to jest 77:69. Zaraz po tym Zielona Góra zaatakował ponownie i zza linii 6,75 rzucił Łukasz Koszarek o po chwili piękną trójką pożegnał się z polskimi parkietami Lundberg za moment powtórzył to Kris Richard i Enea Zastal Zielona Góra dominowali . Zdobyli potem jeszcze ważne punkty i Zielona Góra w ważnych momentach utrzymała zimną krew do końca spotkania, obrońcy ze Stargardu byli tuż przy Centrach czy zawodnikach o pozycjach 4 i 3 to i tak Zastal prowadził po takich akcjach i wynik był 80:69 . Na 93 sekundy przed końcem meczu gdy na tablicy było 83:71 Spójnia chciała jeszcze zawszelką cenne wynik zmniejszyć i rzucała za trzy punkty . . Koniec z końcem dużo im nie wyszło i mecz zakończył sie wygraną 86:73 dla Zastal Enea BC Zielona Góra . MVP całego finału w Turnieju o SUZUKI Puchar Polski otrzymał zawodnik Gabriel Lundberg z Enei Zastalu BC Zielona Góra . Dodatkow zostały zorganizowane atrakcje na turnieju koszykówki jak LOTTO Konkurs Wsadów i wygrał Jan Wójcik syn Adama Wójcika , który gra w WKS Śląsk Wrocław oraz organizowany dodatkowo był konkurs Aerowatch rzutów za trzy punkty , który wygrał Martins Laksa z drużyny Pszczółki Startu Lublin .

Gabriel Lundberg opuszcza drużynę Enei Zastalu BC Zielona Góra bo już podpisał kontrakt z gigantem koszykówki CSKA Moskwa

Niedziela 14 lutego, finały:

Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 86:73 (24:16, 24:15, 16:20, 22:22.)

Enea Zastal BC: Lundberg 21 (4), Richard 15 (3), Groselle 15, Berzins 6, Reynolds 2 i Freimanis 20 (4), Koszarek 7 (1), Put.

PGE Spójnia: Steele 16 (2), Cowels 14 (2), Threatt 13 (3), Faust 9 (1), Kostrzewski 8 i Matczak 6 (2), Gudul 5, Młynarski 2, Han.

Jacek Waszak

SUZUKI PUCHARPOLSKI : Trzeci Puchar Polski Zielonej Góry nie mieli sobie równych. MVP finału w Turnieju ;Pucharu otrzymał Gabriel Lundberg z Zielonej Góry . Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 86:73 (24:16, 24:15, 16:20, 22:22.)

W Turnieju o Suzuki Pucharu Polski w Lublinie dużo się działo i nie brakło nam emocji i walki oraz zmagań przez dokładnie cztery dnii w Hali Globusa w Lublinie. Ostatecznie zwycięzcą Suzuki Pucharu Polski została Enea Zastal Zielona Góra, która w finale pokonał PGE Spójnie Stargard 86:73.