INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24
Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /homepages/27/d445546867/htdocs/I24/images/stories/galerie/2020/ 01/bal_polskiUwaga
    • Wtyczka nie może odnaleźć katalogu: images/stories/galerie/2020/ 01/bal_polski

Artykuły

Polskie akcenty podczas London Fashion Week

 Polacy radzą sobie coraz lepiej na bardzo konkurencyjnym rynku fashion. W czasie trwania zakończonego własnie London Fashion Week, kilkoro naszych rodaków zaprezentowało swoje prace.

1VQ2A5510Jako pierwsza zaprezentwała się firma ACEPHALA. Jej założycielami (2014) byli Monika Kędziora oraz Bartek Korzeniowski. Obecna kolekcja Spring-Summer 2020 bada relacje między kobiecym ciałem a przestrzenią. W pokazanej w Londynie kolecji znalazły się zarówno t-shirty jak i niezupełnie formalne długie suknie. Wszystko zostało wykonane z wykorzystaniem wysokiej jakosci tkanin pochodzących z Portugalii i Włoch.

DILIGENT, firma założona w 2015 roku pokazła swoje projekty jako druga. Firmę założyli w 2015 rok Szymon Mrózek oraz Marta Pospieszna. W kolekcji SS20 znalazły się zarówno propozycje dla pań i panów. Projekty Diligent inspirowane są szutką współczesną, naturą, archotekturą wielkich miast. Kapelusze do londyńskiego pokazu przygotowała znakomita polska modystka Monika Ciesiełkiewicz.

PAT GUZIK to ostatnia polska projektantka, której ubrania moglismy podziwiać w ramach okazu zorganizowanego przez Fashion Scout. Ta absolwentka filozofii i projektowania mody zdobyła liczne nagrody za swoje kolekcje. Jej ubrania są to połaczenie polskiej oraz azjatyckiej kultury. Fantastyczne rysunki jakie odnaleźć można na krecjach Pat Guzik wykonał polski ilustrator Mateusz Kolek.

Polacy nie tylko jednak pokazują swoje prace na pokazach mody jakie odbywają się w Londynie ale1VQ2A1032a także je organizują! Na jednym z nich IC Fashion, którego szefową jest Iza Calik, pojawiła się nowa polska projektantka Magdalena Markowska. „Z zawodu jestem krawcową ale pamietam ze zawsze fascynowalo mnie kreowanie. Pracowalam dla wielu projektantow w Londynie ale stworzenie mojej wlasnej kolekcji i jej publicznie zaprezentowanie przeszlo moje najsmielsze oczekiwania. Tworzenie ubioru jako proces od wyszukania pomyslu detali, materialu, zrobienie wykroju i uszycie i satysfakcja jest niesamowita” – tak powiedziała nam po swoim pierwszym pokazie Magdalena Markowska.

Bardzo ciekawą prezentację zorganizowaną przez holenderską grupę artystów poświęconą ekologii i etycznym zagadnieniom w modzie można było oglądać w Feremansons Hall w Londynie. Do udziału w tej prezentacji została zaproszona jedna z najbardziej utalentowanych projektantek mody pochodzących z Warszawy Gosia Wolińska, która obecnie pracuje nad projektem opartym o upcycling, którym chce upamiętnić swoje chwile dzieciństwa spędzane w warsztacie konserwacji mebli u swojego ojca. Projektantka pokazuje swoje projekty marką Wolinska London.

fot: Voiteck Nowak


{gallery}galerie/2020/ 01/bal_polski {/gallery}

 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się