Jesteś tutaj: Informacje24 8 Ekstraklasa Lotto : Wisła Kraków znokautwanała Legię Warszawę. Biała Gwiazda wygrywa z Legionistami 4 :0.

Wisła Kraków po dwóch zwycięstwach z rzędu i wygranej w derbach Krakowa pokonała kolejnego odwiecznego rywala Legię.

Kibice Białej Gwiazdy wykupili wszystkie dostępne bilety i na stadionie przy Reymonta zasiadł komplet widzów. Hit polskiej ligi piłki nożnej miał więc odpowiednią oprawę. Kibice przygotowali się do tego meczu fantastycznie i emocji w dopingu obu drużyn na trybunach nam nie zabrakło. Kibice Wisły Kraków byli na stadionie dwunastym zawodnikiem, który dał Białej Gwiazdzie dużego kopa w jej grze i motywacji .

40Legia musiała gonić Lechię Gdańsk, która wygrała z Piastem Gliwice, a Wisła miała okazję awansować nawet na siódme miejsce.Smoki Wawelskie zrobili sobie w tym meczu konkurs strzelecki , a strzelali jak   Sławomir Peszko 5`,na 2-0 Jakub Błaszczykowski w 40` gdzuie podyktowano karnego. W drugiej połowie wysmienity gol na 3-0 strzela Rafał Pietrzak w 73` z wolnego, a już na sam koniec dołązył kropki nad i Marko Kolar, który w 82` strzela ostatniego gola na 4:0. Najciekawszym meczem w 27 kolejki jest wielki klasyk w Krakowie   gdzie Wisła Kraków podejmowała u siebie Warszawski klub

W 5 minucie Jakub Błaszczykowski dograł w pole karne, tam Marko Kolar uderzył na bramkę, ale piłkę odbił Radosław Cierzniak. Sławomir Peszko był jednak tam gdzie być powinien dobił futbolówkę i Wisła prowadzi 1:0

Natomiast w 39 minucie gry został odwizdany przez sedziego Bartosza Frankowskiego   rzut karny dla Wisły, ponieważ Luis Rocha zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym!

Biała Gwiazda stworzyła grożny atak na Legię i wtedy wałsnie Artur Jędrzejczyk zagrywał ręką pod swoim polem karnym. Został ukarany żółtą kartką za takie zagranie nielegalne i to dodatkowo dawało rzut wolny dla Wisły. ustawionej piłki podszedł Rafał Pietrzak i pięknym strzałem w górny róg zaskoczył Cierzniaka . Pietrzak na pewno zapamieta tego gola na długie chwilę w swoim życiu przepiekny gol.

Jeszcze przed przerwą trener Legii Sa Pinto dokonał zmiany wprowadzając za prawego obrońcę Pawła Stolarskiego napastnika Sandra Kulenovica. Ta roszada nie zdała się na wiele. Po przerwie wprawdzie goście uzyskali lekką przewagę, ale nie byli w stanie wypracować sobie dobrych okazji strzeleckich.

Cudowne podanie z głębi pola karnego do Marko Kolara, a ten mocnym strzałem pokonuje bramkarza Legii Warszawy Cierzniaka i stawia kropkę nad i w tym dniu dającą wygrane 4:0 dla Białej Gwiazdy .

W 89 minucie Legia podrywa się do ataku i chce jeszcze strzelić honorowego gola w tym meczu , ale Łukasz Burliga zdejmuje piłkę z głowy Hamalainena i nic z tego nie wyszło .

Trener Legii Warszawy Sa Pinto jeszcze przed końcowym gwizdkiem podszedł do trenera Macieja Stolarczyka i pogratulował mu wygranej. Wisła poprzednio wygrała z Legią 4:0 wygrała 12 listopada 2010 roku.

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Jakub Błaszczykowski (90’ Patryk Plewka), Vukan Savićević, Vullnet Basha, Marko Kolar, Sławomir Peszko (83’ Rafał Boguski) – Krzysztof Drzazga (88’ Kamil Wojtkowski).

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak – Paweł Stolarski (42’ Sandro Kulenović), Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha – Domagoj Antolic, Andre Martins, Iuri Medeiros (77’ Kasper Hamalainen), Sebastian Szymański, Marko Vešović – Carlitos (77’ Michał Kucharczyk).

Wisła Kraków gromi Legię Warszawa! Sytuacja stołecznej drużyny robi się coraz bardziej skomplikowana i po zwolnieniu Adama Nawałki z Lecha Poznań, nikt nie zdziwiłby się, żeby podobne zwolnienia były również w klubie z Warszawy

Bramki: 1:0 Sławomir Peszko (5`), 2:0 Jakub Błaszczykowski (40` – karny), 3:0 Rafał Pietrzak (73`), 4:0 Marko Kolar (82`.).

Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 33 000.