Jesteś tutaj: Informacje24 5 Ekstraklasa: Wisła Kraków wciąż na fali. Ważne trzy punkty , Małecki strzelcą gola dla białej gwiazdy. Wisła Kraków – Zagłebie Lubin 1:0

Mecz w dniu 17 kwietnia  2017 w poniedziałek na  Stadionie  Miejskim  im. Henryka Reymana. Na mecz lotto ekstraklasy przybyło w poniedziałkowy wieczór   widzów: 12 411 tysiąca. Sędziowlali to spotkanie : Sędzia główny Szymon Marciniak , asystent sedzia : Paweł Skolnicki, asystent sędzia: Tomasz Listkiewicz , Sędzia techniczny Wojciech Myć, a wyznaczonym delegatem przez PZPN  był Andrzej Bińkowski.

Wiślacy wydarli trzy punkty w Niecieczy w ostatniej 28 kolejce i byli już prawie  pewni  udziału w grupie mistrzowskiej. Zagłebie niestety było w trudniejszej sytuacji dobrze rozpoczetego sezonu trenera Piotra Stokowca zaczeła się psuć . Mają obecnie ósmę miejsce i mniej odnich maja dwa punkty różnicy Pogoń Szczecin oraz Bruk – Bet Termalica Nieciecza.

To był poniedziałek na trzy punkty  dla Wisły  tak pokazała się białą gwiazda w meczu pomiedzy Zagłebie Lubin. Krakowianie  w tym sezonie z 14 poprzednich meczów  ligowych na własnej murawie wygrali już  dziewięć spotkań.

Przez pierwszy pietnaście minut  na boisku obie  drużyny nie  stworzyły sobie żadnych  składnych kontrataków i acji do strzelenia  gola. Mało się  działo przez ten czas . Gra toczyła się głównie w środku pola.

W 19 minucie meczu Świetna sytuacja Wisły  Llonch przejął piłkę, dobiegł do pola karnego, zagrał do Stilicia, a Bośniak przedłużył do Brożka. Napastnik zamiast strzelać - kiwał i odbił piłkę nogą Polacek. Po chwili Małecki też zamiast huknąć, próbował dryblować - bardzo nieskutecznie. To powinna być pierwsza bramka w tym meczu. Jeszcze jedną sytuacje miała biała gwiazda w 22 minucie bardzo dobre dośrodkowanie z głębi pola Małeckiego do Brożka. Ten próbował odegrać głową do Stilicia, ale we wszystko wmieszał się Polacek, który złapał piłkę. 28 minucie akcja Krakowian  na prawej flance Małecki zabawił się z Tosikiem, dwukrotnie nawinął Cotrę i podał do Boguskiego. Popularny "Boguś" chciał uderzyć piętką, ale instynktownie broni Polacek! Po chwili dobitka Boguskiego wysoko ponad poprzeczką Po tym okresie zaczęła się zarysowywać przewaga gospodarzy, którzy częściej byli w posiadaniu piłki i przesunęli się bliżej bramki Zagłębia.

Druga połowa rozpoczeła się po zmianie stron niewiele się zmieniło. Wisła Kraków  kontrolowała  spotkanie, ale brakowało im skuteczności. W 62 minucie Biała  Gwiazda przeprowadza atak   Cywka minął Cotrę, był faulowany, ale na wślizgu dośrodkował Boguskiego, a ten uderzył w słupek. Z dobitką popędził Patryk Małecki i huknął w krótki róg i mamy gol dający prowadzenie Wiślakom.  Bez szans był bramkarz  Polacek z Zagłebia 1:0 .  W 65 minucie goście mogli strzelić gola wyrównującego po  dośrodkowaniu  z rzutu rożnego, spore zamieszanie w polu karnym Załuski, ale na szczęście wiślaków, w tym tumulcie piłka nie wpada do siatki krakowian. Janoszka mógł strzelić z najbliższej odległości, ale broni Załuska piłka dotyka słupka.  Jeszcze w 87 minucie  kolejn a doskonała akcja Wisły  Sadlok przejął piłkę, wypuścił Małeckiego, ten minął obrońcę i wycofał do Lloncha. Hiszpan uderzył mocno, ale bardzo niecelnie.

Wisła Kraków Składy : Łukasz Załuska, Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok, Pol Llonch, Krzysztof Mączyński, Rafał Boguski (85' Hugo Videmont), Semir Stilić (69' Mateusz Zachara), Patryk Małecki, Paweł Brożek (75' Alan Uryga)

Zgłębie Lubień Składy : Martin Polacek, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Dorde Cotra, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek (78' Filip Jagiełło), Arkadiusz Woźniak, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka (69' Jan Vlasko), Martin Nespor (68' Adam Buksa)