Jesteś tutaj: Informacje24 5 Wimbledon 2016 już bez Radwańskiej

Wimbledon 2016 już bez Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała w IV rundzie Wimbledonu ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą 3:6, 7:5, 7:9 i odpadła z turnieju. Mecz trwał ponad trzy godziny w którym tenisistki wznosiły się na wyżyny swoich umiejętności.

Nasza reprezentantka w poprzedniej edycji Wimbledonu osiągnęła półfinał i podobnego rezultatu oczekiwaliśmy w tym roku. Tym bardziej, że nawierzchnia trawiasta należy do jej ulubionych, o czym świadczą dwa półfinały i jeden finał w poprzednich edycjach. Jednak w tym sezonie w turniejach poprzedzających rozgrywki w Londynie Radwańska nie była w najwyższej formie o czym świadczy odpadnięcie z turnieju w Eastbourne. Przeciwniczką Polki była … Dominika Cibulkova, która okazała się lepsza w 3 setach.

Podczas obecnego Wimbledonu w drugiej rundzie na drodze krakowianki stanęła Chorwatka Ana Konjuh. Mecz rozstrzygnął się po trzech setach, kiedy po jednym z dropshotów przeciwniczka Polki niefartownie stanęła na piłce i skręciła staw. Po krótkiej pomocy lekarskiej nie udało się jej nawiązać walki i starcie skończyło się szczęśliwą wygraną Radwańskiej.

W czwartej rundzie na jej drodze stanęła Cibulkova, która prezentuje odmienny od popularnej Isi agresywny styl gry. Jak można było się domyślić był to mecz walki i po pierwszym secie górą była Słowaczka. W drugim walka była wyrównana i już wydawało się, że Radwańska odpadnie z turnieju, jednak zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i szczęśliwie wygrała 7:5. Trzeci set został określony mianem horroru, gdzie obecne były efektowne zagrania a obie tenisistki wzniosły się na szczyt swoich umiejętności. Ostateczne w grze nerwów lepsza okazała się Słowaczka i to ona zagra w następnej rundzie. Jeśli przejdzie kolejne szczeble aż do sobotniego finału to pod dużym znakiem zapytania stoi jej impreza ślubna, zaplanowana na … sobotę.

Polka po dzisiejszej przegranej nie obroniła punktów za zeszłoroczny półfinał i być może spadnie w rankingu WTA z trzeciego miejsca.