Jesteś tutaj: Informacje24 7 EBL: Twarde Pierniki z Torunia pokonują u siebie na parkiece PGE Spójni 85:77 .

EBL: Twarde Pierniki z Torunia pokonują u siebie na parkiece PGE Spójni 85:77 .

Nareszcie rozpoczeliśmy sezon koszykówki Ekstraklasy EBL – PLK Męzczyżn Liga oraz EBLK – PLKK Kobiet Liga . Nareszczie wszyscy przybyli do hal sportowych ja byłem teraz niedawno w Krakowie i byłem na meczach sparingowych 2 ligii TS Wisly Krakow i dużo osób przychodzi na hale aby zobaczyć nareszcie swoich zawodników i poczuć tą atmosfere meczu .

Mecz rozpoczoła się w Arenie Toruń Hala Sportowo-Widowiskowa przy ulicy Generała Józefa Bema co za dobry 244335497 4463837283660023 5896405827267823240 npoczątek sezonu Pierników nieprawdopodobnie grają na własnym parkiecie utrzymują pozycję niepokonanych w tym sezonie koszykarze z Torunia . W piątek wygrali swoje czwarte zwycięstwo 85:77 w pojedynku z PGE Spójnią Stargard po tym zajmują 2 miejsce z jedną porażką , a kolejny mecz może zanotować

W pierwszej kwarcie rozpoczął Watson. Maurice Watson celnym rzutem za trzy. Z kolei nie udał się wyjazd koszykarzy Stargardu do Torunia, gdzie przegrali z miejscowymi nie dużą przewagą. Od samego początku im nie szło w ten piątkowy wieczór na tle rywala wyglądali słabo w obronie i organizacji ich ataku. Już pierwsza kwarta tego spotkania pokazała, że gospodarze w pierwszych 5 minutach meczu prowadzili i stan na koncie wynowsił 10-7, potem Twarde Pierniki,

jeszcze zaatakowały i odskoczyli na 12:7 . Napewno Torunianie chcą udowodnić ,że w tym roku chcą walczyć o mistrzostwo kraju i być najlepszym w kraju.Dobre krycie na całym i dobre akcje gospodarzy trochę nam się rozucali z ataku pozycyjnego dzięki zawodnikom z drużyny gospodarzy którzy grali Szymon Janczak, James Eads, Jahenns Manigat i Aaron Cel, udało się im wypracować kilka dobrych akckji i przewag , a ta wzrosła do 11 punktów i z koncem syreny kwarta skonczyła się 22 do 11.

Druga kwarta dobre decyzje trenera Torunia Ivica Skelin 47-letnigo szkoleniowca i Pierniki dobrze sobie radziły, a także kontrolowały grę do samej koncówki .Przewaga sięgnęła już 15 punktów, ale goscie zaczęli grać dobrze w obronie i to dało efekt mniejszych strat. Po serii nieudanych akcji ofensywnych Torunianie mieli przewagę ale niestety tylko już 10 punktową bo zmalała przez słabą skuteczność rzutach z dystansu i po wypracowanych akcjach, a także problemy w zbiórkach na deskach. Co gorsza, zaczęły się problemy zawodników z faulami np. James Eads miał już na koncie trzy faule i musiał trener Skelin podjąc decyzję aby siadł na ławce. Jacobi Boykins który narzucał w całym meczu 14 punktów dorzucił w tej kwarcie kilka trójek i Spojnia przegrywała już tylko 7 punktów . Wynik na tablicy kończy pierszą połowe do 40:33.

W trzeciej kwarcie zdawało się, że Torunianie wygra dużą różnica mecz i już rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść przed ostatnią kwartą jednak nie .Pierniki straciły jednak w czwartej odsłonie rytm w ataku i pojawiły się problemy z faulami zawodników , a goście zbliżyli się nawet na trzy punkty. W 29. minucie odbudowały przewagę do rekordowych rozmiarów(66:48). Trenerowi Skelinowi spokój mąciły jedynie problemy z faulami Eadsa, Bartosza Diduszki i Trevora Thompsona. Na 30 sekund przed końcem kluczową akcję zdobywając wazne punkty przeprowadził swietną akcję James Eads, dostając się pod kosz i wykończył to znakomicię ,a dodatkowo jeszcze był faulowany .

Po rzucie Michała Kołodzieja zza łuku udało się nawet wypracować 18 punktową przewagę. Toruńscy kibice jednak z niepokojem spoglądali w kierunku tablicy wyników bo po 4 faule na koniec trzeciej kwarty miało aż trzech graczy Twardych Pierników.

Dobrze ten fragment wytrzymał Trevor Thompson, który dobrze bronił środkowych Spójni i zatrzymał ich na 11 punktach

W czwartej odsłonie PGE Spójnia grała lepiej i byłą skuteczniejsza . Tak po kilku trafieniach zza łuku trzy punkty zaczęli się niebezpiecznie zbliżać, a po przechwycie Justina Graya i jego celnej trójce gościom udało się zbliżyć na trzy punkty przy stanie 80:77. , ale nie miało to już wpływu na końcowym rezultatacie tego meczu 17:26 , a w sumie wygrał Toruń 85:77

Cieszymy się dzisiejszym zwycięstwem, drugie z rzędu u siebie. To bardzo ważne wygrywać u siebie. Dzisiaj graliśmy bardzo dobrze poza ostatnimi dwoma, trzema minutami, gdzie niestety troszkę się rozluźniliśmy. Uważam, że zrobiliśmy krok do przodu porównując mecz z zeszłego tygodnia. Oby kolejny mecz był kolejnym krokiem. Wywiadu dla Polsat Sport udzieł Aaron Cel.

Maurice Watson w tym meczu zanotował na swym koncie 22 punkty (9/16 z gry), 12 asyst oraz siedem zbiórek, do których dołożył jeszcze dwa przechwyty Do zwysięstwa się przyczynili również Cel , który zdobył 16 punktów , Eads miał 13 oczek ,a Manigat jeszcze dołozył swoje 11 punktów.

Twarde Pierniki Toruń – PGE Spójnia Stargard 85:77 (22:11, 18:22, 28:18, 17:26)

Twarde Pierniki Toruń: Watson 22 pkt, Cel 16, Eads 13, Manigat 11, Thompson 8, Kołodziej 5, Janczak 4, Diduszko 3, Samsonowicz 3,

PGE Spójnia Stargard: Eric Neal 17, Jacobi Boykins 14, Kacper Młynarski 12, Justin Gray 11, Daniel Szymkiewicz 10, Jonas Zohore 9, Jake O'Brien 2, Tomasz Śnieg 2, Piotr Niedźwiedzki 0, Szymon Szmit 0.