Jesteś tutaj: Informacje24 7 Champions League : Niespodzianka w Finale Ligii Mistrzów Chelsea jest najlepszą drużyną w Europie.“

The Blues” wygrwa z faworytem Menchesterem City. Manchester City - Chelsea 0:1 .

W pięciu poprzednich meczach ligowych gracze " The Citizen " odnieśli 3 zwycięstwa, 0 remisów i dwie porażki. Ostatecznie najlepszym strzelcem w tej drużynie został Guendogan, który zdobył 13 goli.

chelsaOstatnio podopieczni Josepa Guardioli wygrali u siebie z Evertonem FC 5-0. Ostatecznie Obywatele zajęli 1. miejsce w ligowej tabeli angielskiej Premier League. Po 38. seriach gier zawodnicy Manchesteru City zdobyli na swoim koncie 86 punktów, na które złożyło się 27 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek. Finalny bilans tej drużyny to 83 goli strzelonych i 32 straconych. W meczach w roli gościa podopieczni Josepa Guardioli sprawdzali się w tym sezonie ligowym 19 razy. Finalnie gracze Man City zanotowali 14 wiktorii

W ostatniej potyczce ligowej podopieczni Thomasa Tuchela przegrali na wyjeździe z Aston Villą 1-2. Ostatecznie The Blues zajęli 4. miejsce w ligowej tabeli angielskiej Premier League.

Po 38. seriach spotkaniach gracze Chelsea FC zdobyli na swoim koncie 67 punktów, na które złożyło się 19 zwycięstw, 10 remisów i 9 porażek. Ogólny bilans bramkowy tej ekipy to 58 goli zdobytych i 36 straconych.

W spotkaniach w roli gościI Niebiescy grali w tym sezonie ligowym 19 razy. Finalnie podopieczni Thomasa Tuchela zanotowali 10 zwycięstw (2-1 z Manchesterem City, 1-0 z West Ham United, 4-1 z Crystal Palace, 1-0 z Liverpoolem FC, 2-1 z Sheffield United, 1-0 z Tottenhamem Hotspur, 1-0 z Fulham FC, 2-0 z Newcastle United, 3-0 z Burnley FC i 3-1 z Brighton&Hove Albion), 4 remisy (0-0 z Leeds United, 1-1 z Southampton, 0-0 z Manchesterem United i 3-3 z West Bromwich Albion) oraz 5 porażek (1-2 z Aston Villą, 0-2 z Leicester City, 1-3 z Arsenalem FC, 1-2 z Wolverhampton Wanderers i 0-1 z Evertonem FC).

To był niesamowity wieczór, jeden z najlepszych w historii Chelsea.

Już od pierwszych minut tego wielkiego finału Champions League od samego rozpoczęcia spotkania obie drużyny walczyły oraz kreaowały ataki ile się dało . Tempo dobre i nie zabrakło szybkich ataków , strzałów na bramki w tym meczu było bardzo dobre .
Widać, że żadna z drużyn nie ma zamiaru ustępować , a także chować się w tym meczu .

Chelsea świetnie rozstawiła szyki na własnej połowie nie dając Manchesterowi City miejsca na oddanie strzału, a po odbiorze szybko przenosiła grę pod bramkę Edersona. Drużyna Guardioli próbowała wykorzystywać de Bruyne, Fodena i Sterlina, by stworzyć groźniejszą sytuację, jednak świetnie utrudniała im to obrona The Blues.

Początek już w 8 minucie przeprowadzili dobra akcję " The Citizen " Ederson posłał fantastyczne podanie do Raheema Sterlinga. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Edouardem Mendym, ale bramkarz i Reece James przeszkodzili mu w oddaniu skutecznego strzału.

Zaraz minute potem w 9` Timo Werner miał świetną szansę, dostał podanie kilka metrów od bramki. Fatalnie skiksował przy próbie uderzenia.

Za to w 10minucie Sterling ruszył na bramkę, po czym zagrał w kierunku Riyada Mahreza. Napastnik City został jednak uprzedzony przez obrońcę.

Jaka dobra akcja w 14minucie – druga kapitalna szansa Wernera. Niemiec znów znalazł się w polu karnym, ale kopnął prosto w Edersona. W następnej akcji napastnik trafił w boczną siatkę.

Do przerwy 1:0 dla Chelsea, która w pozostałej części meczu musiała radzić sobie bez Thiago Silvy. Doświadczony obrońca nabawił się kontuzji i na boisku zmienił go Andreas Christensen.

Chelsea straciła Silvę, a po kwadransie drugiej połowy z murawy zszedł Kevin De Bruyne. Kapitan Manchesteru City nabawił się kontuzji i w jego miejsce na boisku pojawił się Gabriel Jesus.

Trochę czekaliśmy na upragnioną pierwszy gol w tym meczu , a dokładnie w 43minucie Mason Mount świetnie wypatrzył Kaia Havertza i zagrał prostopadłą piłkę. Niemiec minął wybiegającego za pole karne Edersona i kopnął do pustej bramki.

W 68 minucie mamy szybki atak City, po którym Mahrez zagrał na piąty metr. Akcję w ostatniej chwili przerwał Cesar Azpilicueta. Gdyby nie Hiszpan, Ilkay Guendogan miałby przed sobą pustą bramkę.

Tak oto w 73 minucie dobra i składna akcja Chealsea pomiędzy dwoma zawodnikami Havertz podał do Christiana Pulisicia. Amerykanin oddał strzał, ale piłka minęła bramkę. Znakomita okazja dla The Blues.

Sędzia doliczył trochę wiecej czasu i tak w 96 minucie Mahrez kopnął z woleja tuż zza pola karnego na bramkę Piłka przeleciała nad poprzeczką. Bardzo dobra akcja na gola .

Trener ma nadzieję, że w kolejnych rozgrywkach znów będzie miał szansę gry o najwyższe cele.

" Zrobiłem to, co uważałem za najlepszą decyzję. Dokonałem takiej selekcji, aby wygrać mecz. Piłkarze doskonale o tym wiedzą - stwierdził Guardiola "

" Myślę, że Ilkay Guendogan zagrał dobrze, był wyjątkowy. W pierwszej połowie byliśmy trochę spóźnieni, ale druga była już zdecydowanie lepsza "

" Dałem z siebie wszystko, jeśli chodzi o selekcję. Tak samo było w poprzednim sezonie przeciwko Olympique'owi Lyon, ale także w tym, gdy graliśmy z Borussią Dortmund czy PSG "

" Po raz pierwszy byliśmy na tym etapie. Mam nadzieję, że znów znajdziemy się tutaj w przyszłości. To był wyjątkowy mecz. Teraz chcemy odpocząć po trudnym sezonie i przygotować się do nowego sezonu - wywiadu na konferencji prasowej po meczu udzielił trener Pepa Guardiola

Manchester City - Chelsea 0:1 (0:1)
Bramka: Havertz 42

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, John Stones, Ruben Dias, Ołeksandr Zinczenko - Bernardo Silva (64. Fernandinho), Ilkay Gundogan, Phil Foden - Riyad Mahrez, Kevin De Bruyne (60. Gabriel Jesus), Raheem Sterling (77. Sergio Aguero)

Chelsea FC: Edouard Mendy - Reece James, Cesar Azpilicueta, Thiago Silva (39. Andreas Christensen), Antonio Rudiger, Ben Chilwell - Jorginho, N'Golo Kante - Kai Havertz, Mason Mount (80. Mateo Kovacić) - Timo Werner (66. Christian Pulisić)