Jesteś tutaj: Informacje24 7 UEFA : Sensacja , David De Gea. nie trafia karnego . Triumf Villarreal nad Manchesterem United karne zdecydowały!

Piłkarze "Czerwonych diabłów" pojawili się w Gdańsku w poniedziałek późnym popołudniem i z lotniska pojechali do Hotelu Gdańsk na Szafarni. Zawodnicy Villarreal, czyli "Żółtej łodzi podwodnej", przybyli we wtorek rano, a ich bazą był hotel Marriott Sopot .

Tego nikt w w ten wieczór się nie spodziewał Villarreal pokonał Manchester United w finale Ligi Europy na Polsat Plus Arena Gdańsk w Polsce . To jedyny w świecie taki finał Ligii UEFA .

Co widzieliśmy wszyscy będziemy z pewnością pamietać do końca życia bo takiego finału nie było już dawno w historii piłki FIFA czy UEFA . Była tam akcja , sensacja i dramat w finale. Szalone rzuty karne i wygrana Villarrealu w Lidze Europy!

W 6 minucie dośrodkowanie Shawa z lewej strony, Cavani naciera na piłkę, ale nie trafia czysto i piłka wychodzi na aut bramkowy.

Za nie spełna chwile w 7 minucie United agresywnie doskakuje do rywala, strata Torresa na własnej połowie, Rashford wpada w pole karne, zagrywa przed pole karne, do McTominay’a, który decyduje się na strzał z dystansu, niestety niecelny.

A to w 16′ minucie nietypowe rozegranie rzutu rożnego, defensywa United kryła strefą, przez co umknął jej Trigueros, który jednak dostał trudne zagranie i jego strzał z powietrza przeleciał wysoko nad bramką.

Dobra akcja w 20 minucie Wan-Bissaka dośrodkowuje w pole karne, piłka mija Bruno i Cavaniego, w drugie tempo wchodzi Shaw, który wstrzelił piłkę w pole karne, ale nikt nie zdołał przeciąć tego dobrego zagrania. United dominuje.

Tak w 22 minucie ponownie było groźnie po rzucie rożnym Villarreal, odbita piłkę zbiera Pedraza, który strzela z całej siły, McTominay blokuje ofiarnie.

Była poniwnie 24 minuta kapitalne zagranie Greenwooda do Cavaniego, który miał kapitalną okazję do strzału z woleja, ale nie zdecydował się na to i ostatecznie zaprzepaścił tę okazję.

24 minucie strzał z dystansu Rashforda, celny, ale bez zagrożenia dla Ruli’ego.

Ca za 27 minuta bo nastopiła kontra Hiszpanów, Yeremy próbuje kończyć ją strzałem z około 25 metrów, niecelnie.

W 30 minucie mamy to na co czekaliśmy gol 1-0 dla Villarreal, Gerrard Moreno. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Parejo, do piłki dochodzi Moreno i na wślizgu pakuje ją do siatki De Gei. Zaspali Shaw z Lindelofem.

37 minuta McTominay dostaje podanie od Cavaniego, wpada w pole karne i zamiast na dogranie decyduje się na strzał, który leci w trybuny.

Po czym w drugiej połowie w 54minucie McTominay w zamieszaniu zdołał oddać strzał na bramkę Ruliego, zablokowany

To jest akcja Manchesteru United w 55 minucie wyrównujący gol na 1-1! Edinsona Cavani . Strzał Rashforda z odbitego rzutu rożnego, piłka odbija się pod nogi Cavaniego, który strzela mocno piłkę z bliskiej odległości do siatki! Jest remis w finale co za emocję nam dopisywały .

Ponownie w 70 minucie Manchester w natarciu Cavani prostopadle do Bruno, który zagrywa w pole karne do Rashforda, ten z kilku metrów jakimś cudem nie trafił w bramkę! Anglik miał szczęście, że Bruno był na spalonym.

W 72′ minucie jeszcze raz Cavani Jak to nie wpadło?! Shaw dośrodkowuje w pole karne na głowę Urugwajczyka, ten jednak trafia w Torresa!

W 79 minucie McTominay napędza kolejną akcję United, tym razem znajduje podaniem Cavaniego, ten próbował efektownego strzału pięta, ale został zablokowany.

Ale poniwnie w 81 minucie Rashford strzela z dystansu, ale niestety niecelnie.

W 89 minucie Ładna akcja “ Czerwonych Diabłów” w końcówce, Rashford do Shawa, który centruje z pierwszej piłki, do strzału dochodzi Pogba, który jednak przenosi piłkę ponad bramką.

90+2′ Znów było groźnie po stałym fragmencie Villarrealu, Torres doszedł do strzału, ale piłka przelatuje nad bramką. Dogrywka meczu ale emocję miały miejsce w tym finale coś niesamowitego .

Na to w 91′ minucie Bruno przekłada na lewą nogę i strzela, Albiol przyjmuje ten strzał na ciało.99′ Obie drużyny obawiają się ryzyka, Villarreal nadal broni niemal cała drużyną na swojej połowie.

99′ Alberto Moreno miał trochę miejsca z boku boiska, ale jego strzał kompletnie nieudany.

100 minuta spotkania Fatalna strata Manchesteru pod swoim polem karnym, Gerrard Moreno szybko znalazł podaniem Alcacera, który na szczęście źle przyjął i źle uderzył.

115′ Zmęczenie zawodników skurcze i napięcie to nam wszystkim w ten wieczór dopisuje , a dogrywka obrazuję walkę . Zmęczeni zawodnicy albo nie mają sił albo obawiają się zaryzykować.

11-10! Mario Rui

11-10 – david de gea nie wykorzystuje rzutu karnego.

villarreal 2:1 manchester united – karne 11-10

Villarreal za sam udział w Lidze Mistrzów wygrywa ponad 15 mln euro, Natomiast za awans do finału Ligi Europy klub otrzymał około 20 mln.

Villarreal CF - Manchester United 1:1 (1:0, 1:1, 1:1), 11:10 w rzutach karnych

Bramki: G. Moreno 29 - Cavani 55

Villarreal CF: Geronimo Rulli - Juan Foyth (88. Mario Gaspar), Raul Albiol, Pau Torres, Alfonso Pedraza (88. Alberto Moreno) - Daniel Parejo, Etienne Capoue (120+3. Daniel Raba), Manu Trigueros (77. Moi Gomez) - Gerard Moreno, Carlos Bacca (60. Francis Coquelin), Yeremi Pino (77. Paco Alcacer)

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka (120+3. Juan Mata), Victor Lindelof, Eric Bailly (116. Axel Tuanzebe), Luke Shaw - Paul Pogba (116. Daniel James), Scott McTominay (120+3. Alex Telles) - Mason Greenwood (100. Fred), Bruno Fernandes, Marcus Rashford - Edinson Cavani