Jesteś tutaj: Informacje24 7 EBL: Śląsk pobił Dąbrowę.

EBL: Śląsk pobił Dąbrowę.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - WKS ŚLĄSK WROCŁAW 82-88!

Na początku spotkania Dąbrowa grała szybko i po akcjach Moore . Dąbrowa dobrze grała , a ich defensywa była lepsza niż atak. Lepiej czuli się w takiej grze gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 6:3. Pod koszami bardzo aktywny był jednak Aleksander Dziewa, który zmieniał sytuację na korzyść gości. Jednak nie mogli cieszyć się długo z prowadzenia. Śląsk doprowadził do remisu, a po chwili zanotował serię 7:0, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 16:11. Stewarta pokazał ze można zdobyć w tym meczu 15 punktów , a Śląsk uciekł nawet na pięć punktów, ale MKS w końcówce tej części gry odrabiali straty i po kontrze wykończonej przez

koszyczek2Andy’ego Mazurczaka przegrywali zaledwie 15:16.

Drugą połowę dobrze zaczął niewidoczny do tej pory Kyle Gibson, który szybko zdobył 5 punktów, na co również 5 zdobytymi punktami odpowiedział Andy Mazurczak. Lepszą drużyną na parkiecie byli w tej kwarcie jednak goście, którzy powoli, wykorzystując błędy MKS-u w obronie, budowali przewagę, która po chwili była już dwucyfrowa. Dzięki trójce Elijaha Stewarta w ostatnich sekundach pierwszej połowy drużyna z Wrocławia wygrywał 37:33.

Drużyna prowadzona przez trenera Olivera Vidina miała już 19 punktów przewagi. Gospodarze nie zamieszali się jednak poddawać. Po chwili Lee Moore stanął na linii rzutów wolnych (co ciekawe, były to dopiero pierwsze rzuty wolne MKS-u w tym meczu) i rozpoczął serię 11:0, w której punktowało dwóch koszykarzy. Aż 9 „oczek” zdobył w tym czasie wspominamy Moore, a jeden celny rzut dorzucił Andy Mazurczak

W następnej trzeciej kwarcie przewaga zespołu trenera Olivera Vidina wzrosła nawet do 10 punktów po "trójce" Michała Gabińskiego. Później trafiał też Strahinja Jovanovic, a goście byli coraz bardziej pewni siebie. Mazurczak i Michał Nowakowski reagowali pojedynczymi akcjami, ale to było zdecydowanie za mało. Po 30 minutach było 50:64.

Czwarta kwarta nie zmieniła dużo i po o trafieniu Kacpra Gordona przewaga wrocławian wzrosła nawet do 19 punktów. Później jednak serią 11:0 zareagowali dąbrowianie, a to sprawiało, że ciągle byli w grze. Za to 17 punktów zdobył Lee Moore, co podkreślił celnym rzutem z połowy równo z końcową syreną. Na dobrze grających gości było to jednak za mało. Podobnie jak w poprzednich meczach, dąbrowianie nie potrafili sobie poradzić w obronie z graczem podkoszowym przeciwnika. Dzisiaj we wzorcowy sposób wykorzystał to Aleksander Dziewa, który zdobył 26 punktów, trafiając 11 z 12 rzutów z gry. WKS Śląsk kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie i na więcej już nie pozwalał. Ostatecznie wygrał 88:82.

MKS Dąbrowa Górnicza – WKS Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 23, Andy Mazurczak 14, Marek Piechowicz 13, Michał Nowakowski 12, Elijah Wilson 7, Vytenis Čižauskas 7, Milivoje Mijović 6, Jakub Motylewski 0, Michał Kroczak 0, Konrad Dawdo 0

WKS Śląsk Wrocław: Aleksander Dziewa 26, Elijah Stewart 15, Strahinja Jovanović 12, Kyle Gibson 11, Mateusz Szlachetka 10, Michał Gabiński 6, Ivan Ramljak 4, Akos Keller 2, Kacper Gordon 2, Szymon Tomczak 0