Jesteś tutaj: Informacje24 7 Liga Mistrzów : Bayern Monachium triumfuje!

Liga Mistrzów : Bayern Monachium triumfuje!

Bayern Monachium - PSG 1:0 (0:0). . Lewandowski jest królem strzelców w strzelił 15 bramek w lidze Mistrzów.

bayerbBayern - PSG, finał Ligi Mistrzów 2020 na to spotkanie Robert Lewandowski i jego obecny klub czekali siedem lat. Dla polskiego napastnika, który w tej edycji imponuje skutecznością, będzie ono najważniejszym w karierze.

Bayern w drodze do finału zdobył aż 42 bramki. Rekord Ligi Mistrzów należy do Barcelony i wynosi 45 gole. A przecież z powodu koronawirusa w tym roku w ćwierćfinale i półfinale nie było dwumeczów, a tylko jedno spotkanie. Trzy z tych bramek mistrz Niemiec zdobył w wygranym 3:0 półfinale z Olympique Lyon.

Mistrz Francji strzelił "tylko" 25 goli. Jednak potencjał PSG w ataku jest ogromny, co paryżanie pokazali w półfinale z RB Lipsk.

Pierwsza połowa finału Ligi Mistrzów mogła rozczarować część kibiców. Nie zobaczyliśmy żadnej bramki, choć zawodnicy Paris Saint-Germain oraz Bayernu Monachium stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji. Także Robert Lewandowski był bliski strzelenia gola.

Okazuje się, że Bawarczycy już dawno nie zeszli na przerwę z wynikiem 0:0.

W 18. minucie podopieczni Thomasa Tuchela mogli udokumentować swoją przewagę w możliwie najlepszy dla siebie sposób, ale Manuel Neuer w kapitalnym stylu zatrzymał uderzenie Neymara z siedmiu metrów

W 59 minucie stało się Bayern to zrobił Wrzutka Kimmicha w pole karne, do piłki doszedł Coman i głową uderzył w kierunku dalszego słupka. Navas nie zdołał sięgnąć do piłki.

Coman mógł pogrążyć PSG w 62. minucie. Po jego strzale piłka minęła już Navasa, ale sprzed linii bramkowej wybił ją Thiago Silva! Paryżanie byli natomiast bliscy wyrównania osiem minut później. Angel Di Maria w polu karnym zagrał do Marquinhosa. Strzał Brazylijczyka nogą obronił jednak Neuer.

W 70. minucie zmarnowało znakomitą sytuację na doprowadzenie do remisu. Próbę Marquinhosa z najbliższej odległości wybronił bowiem Manuel Neuer. Na więcej drużynę Thomasa Tuchela nie było już stać. Ekipa ze stolicy Bawarii kontrolowała przebieg wydarzeń i ostatecznie zasłużenie zwyciężyła 1:0.

W 74. minucie niemieckiego golkipera zaskoczyć próbował Neymar. Strzał Brazylijczyka z dystansu minimalnie minął jednak bramkę. Gwiazdor PSG nie rozgrywał najlepszego spotkania. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu sfaulował zresztą Lewandowskiego i otrzymał żółtą kartkę.

W 82. minucie uderzył niecelnie, będąc zresztą na spalonym. Minutę później zabrał się z piłką, po czym został sfaulowany przez Thiago Silvę. Do rzutu wolnego podszedł Philippe Coutinho, jednak uderzenie Brazylijczyka było niecelne.

Nigdy nie przestawaj marzyć. Nigdy się nie poddawaj, gdy przegrywasz. Pracuj ciężko, aby osiągnąć swój cel. Dziękujemy za wsparcie, za wiarę w nasze możliwości. Jesteśmy mistrzami Europy" taki wpis zrobił Roberta Lewandowski

Bayern wygrał wszystkie mecze w obecnej edycji Ligi Mistrzów i zasłużenie sięgnął po szósty Puchar Europy. Jednym z jego liderów był bez wątpienia Lewandowski, dla którego był to drugi finał LM w karierze (w 2013 roku jego Borussia Dortmund przegrała z Bayernem).

To był bez wątpienia kapitalny sezon w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Polak sięgnął z Bayernem po mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, a teraz dorzucił do tego dorobku triumf w Lidze Mistrzów. Mało tego, został też królem strzelców LM.

Dotychczas Puchar Europy/Ligę Mistrzów wygrało czterech Polaków: Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk, Jerzy Dudek oraz Tomasz Kuszczak., a teraz jako piąty Robert Lewandowski .

Teraz piłkarze Bayernu, w tym kapitan reprezentacji Polski Lewandowski, dostali 14 dni wolnego. Pierwszy mecz po przerwie rozegrają 11 września - w pierwszej rundzie Pucharu Niemiec zmierzą się z FC Dueren. Tydzień później rozpoczyna się już Bundesliga, a na otwarcie obrońcy tytułu spotkają się z Schalke Gelsenkirchen.

We wrześniu czekają piłkarzy z Monachium dwa finały - 24 września w Budapeszcie o Superpuchar UEFA. Rywalem będzie zwycięzca Ligi Europejskiej - FC Sevilla. Sześć dni później o Superpuchar Niemiec, gdzie zmierzą się z Borussią Dortmund.

Bayern Monachium - PSG 1:0 (0:0)

Bramka: Kingsley Coman (59')

Bayern: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Jerome Boateng (25' Niklas Suele), David Alaba, Alphonso Davies - Serge Gnabry (68' Philippe Coutinho), Thiago Alcantara, Thomas Mueller, Leon Goretzka, Kingsley Coman (68' Ivan Perisić) - Robert Lewandowski.

PSG: Keylor Navas - Thilo Kehrer, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Ander Herrera (72' Julian Draxler), Marquinhos, Leandro Paredes (65' Marco Verratti) - Angel Di Maria (80' Maxim Choupo-Moting), Kylian Mbappe, Neymar.

Żółte kartki: Leandro Paredes, Neymar, Thiago Silva, Layvin Kurzawa (PSG) oraz Alphonso Davies, Serge Gnabry, Niklas Suele, Thomas Mueller (Bayern)