INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 2 Kalendarz Shades of Femininity trafił do miłośników kobiecego piękna!

Kalendarz Shades of Femininity trafił do miłośników kobiecego piękna!

6 grudnia został opublikowany kalendarz Shades of Femininity, który ucieszy z pewnością miłośników piękna damskiego ciała.

 Pierwsze zdjęcia do kalendarza zostały wykonane w czerwcu a ostatnie w październiku 2020 roku. Do współpracy Shades of Femininity Voiteck Nowakzaproszono modelki pochodzące nie tylko z Wielkiej Brytanii ale także z Polski i Hiszpanii. Autorem zdjęć do kalendarza jest Voiteck Nowak specjalizujący się w fotografii fashion. Jego zdjecia były publikowane w magazynach we Włoszech, Francji, Kanadzie a nawet na Ukrainie.

Autora zdjęć Voitecka Nowak zapytaliśmy skąd się wziął tytuł kalendarza Shades of Femininity?

„Generalnie chodziło o to, by pokazać na każdej stronie z 12 kart kalendarza inną twarz kobiet. Dlatego pojawiają się zdjęcia zarówno kobiet delikatnych jak i tych, które swoją naturę wolą pokazywać w sposób zdecydowany.”

Patrząc na Shades of Femininity trudno nie dopatrzyć się podobieństw do kandarza Pirelli? Czy ta publikacja była jakąś inspiracją?

Kalendarz Pirelli jest oczywiście wzorcem, do którego zdjęcia robili najwybitniejsi fotografowie ostatnich kilkudziesięciu lat: Helmut Newton, Herb Ritts, Mario Testino, Shades of Femininity Voiteck Nowak1Patrick Demarchelier czy Karl Lagerfeld. Ich zdjęcia zna każdy fotograf! To są mistrzowie fotografii – trudno więc nawet mi się z nimi porównywać. Chciałbym jednak zaznaczyć, że kalendarz Pirelli nie jest jedyną tego typu publikacją. Przykładem jest kalendarz Unipart, do którego zdjęcia wykonywał Patrick Anson, piąty earl of Lichfield. Kalendarz Shades of Femininity jest więc raczej moją opowieścią o pięknie kobiet niźli próbą skopiowania wielkich mistrzów tworzących dla kalendarza Pirelli.

Ile modelk brało udział w zdjęciach do kalendarza i gdzie odbywały się zdjęcia?

Shades of Femininity Voiteck Nowak3Zdjęcia odbywały się w The Big Shot Studio, Rawpics Studio, F8 Studio i Kempston Studio. Jak widać geograficznie są one oddalone od siebie nawet o ponad 170 mil, więc rozrzut był dość spory. W sumie do projektu zaprosiłem kilka modelek znalazły się wśród nich: Melissa Tongue , Gia, Cariad Celis, Lyssa, Faye Noir Rebecca Perry i Artemis Fauna. To znakomite profesjonalne modelki, których zdjęcia były publikowane magazynach fashion w rożnych krajach.

Co było najtrudniejsze w realizacji zdjęć do kalendarza?

Jak zawsze podczas realizacji tego typu projektu, najtrudniejsze jest wymyślenie pomysłu. Nie chodziło bowiem o tylko pokazanie nagich kobiet. Zamysł kalendarza Shades of Femininity polegał raczej na tym by pokazać indywidualność i różnorodność kobiet. Mam nadzieję, że to się mi udało. Zresztą osoby, które widziały kalendarz zgodnie twierdziły, że tak właśnie jest.

Czy były jakieś niespodziewane zdarzenia, które pojawiły się podczas realizacji kalendarza Shades of Femininity?

Zdarzeniem, które mnie najbardziej dotknęło była śmierć modelki, która wskutek powikłań covidowych zmarła dosłownie kilka tygodni przed planowaną sesją. To był naprawdę szok. W jeden dzień rozmawiasz z nią na temat sesji a trzy dni później dowiadujesz się, że zmarła! Pamiętam, że trudno mi się było przyzwyczaić do myśli, że Stephanie nie żyje.

Kiedy należy się spodziewać następnego kalendarza?

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za rok.

 

 

 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się