Jesteś tutaj: Informacje24 9 BAYER MONACHIUM KLUBOWYM MISTRZEM ŚWIATA. BAWARCZYCY POKONALI MEKSYKAŃSKĄ DRUŻYNĘ TIGRES UANL 1:0(0:0)

Bayern wygrywa Klubowe Mistrzostwo Świata w finale. Kompletują sześć trofeów w ciągu niewiele ponad pół roku. Bawarczycy powtórzyli to osiągnięcie jak FC Barcelona , która dokonała tego wyczynu w 2009 roku.

Pierwszy raz w karierze Lewandowski miał możliwość zagrania o brakujące trofeum Klubowe w Mistrzostwach Świata. To wo właśnie tego pucharu i medalu jeszcze nie miał w swojej kolekcji.

We wcześniejszym meczu Bayern Monachium zagrał z Al Ahly . Ten mecz mógł klubowe mistrzostwazaliczyć do udanych i znakomicie zagrał Robert bo w półfinale po jego dwóch bramkach Bayern wyeliminował Al Ahly z Egiptu (2:0). Tym zwycięstwem dobitnie zapieczętował grę w finale w Katarze.

Mecz o trzecie miejsce odbył się w Ar-Rajjan , w którym piłkarze Al Ahly Kair wygrali z faworyzowanym Palmeiras Sao Paulo w rzutach karnych 3:2 (przed serią “jedenastek” było 0:0).

Bayern był osłabiony w tym finale z powodu pozytywnego testu na COVID-19 zabrakło Thomasa Muellera , Leon Goretzka i Javi Martinez, a także obrońcy Jerome Boateng lecz tego zabrakło z powodów osobistych.

Po raz pierwszy w historii klubowych Mistrzostw Świata w finale wystąpił zespół z północnoamerykańskiej strefy CONCACAF.

W rozgrywanym w Dausze finale drużyna Bayernu Monachium pokonała meksykański Tigres UANL 1:0.

Ciekawym zdarzeniem było to również , że drużyna trenera Hansiego Flicka do Doha poleciała z dziesięcio godzinnym opóźnieniem. Nie mogła wylecieć z Berlina bo ten lot był zaplanowany na godz. 23:15. Przyczyną było oblodzenia pasa startowego maszyna nie mogła wystartować o wskazanej godzinie podał tą wiadomość z Niemiec dziennik “Bild”.

Możliwy wylot był dopiero o godz. 23:59, ale wtedy było już odrobinę za późno w Berlinie od północy obowiązuje zakaz lotów. Samolot był gotowy do wyruszenia po północy . Działacze Bayernu robili wszystko, by otrzymać zgodę władz na lot, ale bezskutecznie, w związku z czym piłkarze i trenerzy spędzili noc w samolocie.

Dobrze zaczęli Bawarczycy dobrą grą i atakami od samego początku w tym finale i tak w 18 minucie gola strzelił Joshua Kimmich, ale sędziowie uznali, że znajdujący się na spalonym Lewandowski absorbował uwagę bramkarza Tigres i gol nie został uznany.

Bayern nie przestawał aranżować akcji do ataku i tak w 35 minucie świetny pressing Gnabry’ego w polu karnym rywali. Był rzut rożny, krótkie rozegranie i potężne uderzenie Sane. Piłka otarła się tylko o słupek.

Po pierwszej połowie w których Bayern miał wyraźną przewagę. Monachijczycy stworzyli sobie kilka szans, zdobyli nawet nieuznaną bramkę, ale z pewnością stać ich było na wiele więcej. Tigres próbowali atakować lecz nieskutecznie. Najważniejsze na razie było poprawienie się w defensywie.

Druga połowa zaczęła się od presingu na całym i agresywnym ataku Bayernu Monachium bo już w 52 minucie Ajj, Gnabry! Niemiec dostał dobre podanie od Alaby, zwiódł obrońców i uderzył technicznie w stronę dalszego słupka. Pomylił się bardzo nieznacznie. Tutaj powinien być gol dobra stu procentowa akcja.

Dziś już mieliśmy spalony i sędzia nie uznał bramki,ale wreszcie się doczekaliśmy się gola na wagę zwycięstwa w 59. minucie zdobył Benjamin Pavard. Po dośrodkowaniu Kimmicha do piłki wyskoczył Lewandowski , ale bramkarz Nahuel Guzman powstrzymał polskiego napastnika, jednak do wybitej przez golkipera piłki dobiegł Pavard i umieścił ją w siatce.. Tutaj ponownie sędzia znów korzystał z pomocy VAR czy bramkę zaliczyć .

63 minuta i mamy bardzo poważny błąd Pavarda w obronie i świetną szansę miał Quinones. Ostatecznie Francuz zdołał go jeszcze zablokować, ale Tigers domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką.

W 77 minucie dobra akcja Costy na prawym skrzydle, ale dośrodkowanie nie znalazło adresata. Tigres wyraźnie są już zmęczeni, bo w ostatnich minutach nie próbują nawet atakować. Widać ,że ten mecz jest dla nich dużym wyczerpaniem sił.

Najlepsza akcja Bawarczyków miała w 81 minucie mogło być 2:0. Piłkę przed polem karnym odzyskał Musiala, wyłożył do Tolisso, a ten uderzył bez zastanowienia. Błąd popełnił bramkarz Guzman i piłka ostatecznie zatrzymała się na słupku

Nietypowa sytuacja miała miejsce w 85 minucie , a nawet kuriozalna. Salcedo zagrywał z 20. metra głową do Guzmana, ale nie zauważył, że ten opuścił bramkę. Golkiper Tigres pędził co sił i zatrzymał piłkę na samej linii bramkowej !

Zaraz po tym w 86 minucie Choupo-Moting świetnie zachował się na skrzydle i wyłożył piłkę do Costy. Ten ostatni miał mnóstwo miejsca i czasu i z 10 metrów przed bramką uderzył z całej sił piłkę , ale zamiast popatrzeć i podać do kolegi z zespołu ten trafił tylko w Bramkarza Tigersów Guzmana.

Nagrody indywidualne: Brązowa Piłka dla Kimmicha, Srebrna dla Gignaca, a Złota dla Roberta Lewandowskiego. Polak zostaje tym samym najlepszym piłkarzem turnieju

Bayernu Monachium – Tigres UANL 1:0. (0:0)

59`.B. Pavard

Bayernu Monachium: 1.M. Neuer, A. 19Davies, 5.B. Pavard , 27.D. Alaba ,6.J. Kimmich , 21.L. Hernandez , 4. N. Süle , 29.K. Coman , 10.L. Sane , 9.R.Lewandowski, 7.S. Gnabry

Tigres Uanl: 1.N. Guzmán, 3 C. Salcedo,13 D. Reyes,28 L. Rodríguez,19 G. Pizarro,20J. Aquino , 29 J. Duenas, 5.Rafael Carioca,10.A. Gignac, 32.C. González, 23L. Quiñónes